Babcia w domu opieki

 

Moja babcia od dłuższego czasu choruje. To znaczy fizycznie cały czas jest w miarę sprawna. Jednak ma od jakiegoś czasu duże problemy z pamięcią. My mieszkamy od niej bardzo daleko tak samo zresztą jak wujek. Dlatego też trzy razy dziennie przychodzi do niej opiekunka.

Dobry ośrodek dla osób starszych i chorych

fachowa opieka nad osobami starszymiPani ta przynosi babci posiłki a także pomaga w codziennych obowiązkach. Jednak jak się okazuje taka opieka to na ten moment było już za mało. Babcia bowiem wymagała opieki całą dobę. I tak tata z wujkiem postanowili, że babcia powinna znaleźć się w specjalistycznym ośrodku bo tak naprawdę potrzebuje ona specjalistycznej opieki takiej, której w domu się jej nie zapewni. Szukaliśmy odpowiedniego miejsca. Zależało nam żeby babcia miała jak najlepsze warunki. I okazało się, że w okolicy jest ośrodek, w którym jest zapewniona fachowa opieka nad osobami starszymi właśnie. Na szczęście długo nie trzeba było czekać i już po jakimś czasie babcia tam pojechała. Warunki jakie tam panowały były naprawdę wyjątkowo dobre. Do tego ten dom znajduje się w bardzo ładnej lokalizacji. Wokół jest dużo zieleni i miejsc gdzie osoby starsze mogę spędzać czas na także na świeżym powietrzu. Pokoje były urządzone bardzo przytulnie. Najważniejsze jednak dla nas było to, że pracowali tam ludzie, którzy byli jak najbardziej przygotowani do opieki nad osobami chorymi i starszymi. Staramy się w każdy weekend odwiedzać babcię. I wiem, że ma tam dobrze.

Zresztą sama o tym mówi. Smakuje jej też bardzo jedzenie, które jest urozmaicone i często sezonowe. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tego, że babcia przebywa akurat tam. Wiemy, że jest teraz bezpieczna i pod specjalistyczną opieką czuje się też dużo lepiej niż wcześniej. Lubi także osoby, które tam przebywają.