Baza noclegowa w Kudowie Zdrój

Na południowym zachodzie polski, blisko granicy z Czechami pośród pięknego krajobrazu górskiego leży pewne malownicze miasteczko. Jego uzdrowiskowy charakter oraz słynna w całej Polsce pijalnia wody mineralnej co roku przyciągają w to miejsce rzesze turystów. Duża baza noclegowa sprawia, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce.

Wypoczynek w Kudowie Zdrój

kudowa zdrójJak niektórzy mogli się domyśleć, tą miejscowością o której wspomniałem we wstępie jest oczywiście Kudowa Zdrój, która stała się jedną z największych centrów uzdrowiskowych w Polsce. Liczni turyści, którzy zamierzają tutaj odpoczywać i brać zabiegi lecznicze mają do dyspozycji pokaźny wachlarz miejsc noclegowych na terenie miasta. Turyści przyjeżdżają w to miejsce nie tylko z Polski, miasto cieszy się również dużą ilością turystów z zagranicy, najczęściej z Niemiec oraz z Czech, co wynika z bliskości granic z tymi państwami położonych blisko miejscowości. Opcji na nocleg jest naprawdę wiele. Występują tutaj zarówno hotele, jak i motele oraz pensjonaty. Do tego wszystkiego dochodzą także uzdrowiska oraz pokoje u osób prywatnych, a także domki letniskowe i pola namiotowe. Standard większości tych miejsc można uznać za wysoki, można tam także dogadać się w języku angielskim i niemieckim, co jest dużym ułatwieniem dla zagranicznych turystów. Wiele miejsc w tym w szczególności uzdrowiska i niektóre hotele posiadają bogatą ofertę zabiegów upiększających oraz zdrowotnych. Na rozrywkę również nie można narzekać. Zimą pojeździmy na nartach, natomiast latem możemy udać się na przechadzkę po górach lub zabawę w jednej z dyskotek.

Można uznać, że Kudowa Zdrój to miejsce, w którym moc atrakcji zadowoli każdego. Duża liczba miejsc noclegowych z dobrą ofertą zarówno atrakcji jak i cenową sprawia, że w tym mieście ciągle trwa sezon turystyczny, a ludzie na ulicach nie znikają nawet nocą.