Brama przeciwpożarowa pomocna w sytuacji awaryjnej

W wielu miastach coraz częściej powstają zamknięte osiedla, do których wjazd jest niedozwolony dla nieuprzywilejowanych pojazdów. Ciężko jest się tam dostać bez specjalnego identyfikatora, który z kolei posiadają tylko mieszkańcy. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności osobom tam mieszkającym.

Bramy utrudniają dostęp do osiedli

bramy przeciwpożarowe segmentoweCzęsto jednak takie osiedla mają też problem w sytuacjach awaryjnych. Służby takie jak straż pożarna, czy też policja i karetka pogotowia nie mogą się tam dostać ponieważ wjazd jest blokowany przez bramę. Jeżeli w pobliżu nie ma osoby uprawnionej do jej otwarcia służby te muszą tam wchodzić na piechotę. Niemożliwym więc będzie zgaszenie pożaru, albo przeniesienie chorego do samochodu, który przetransportowałby go do szpitala. Rozwiązaniem takiej sytuacji są więc bramy przeciwpożarowe segmentowe. Mają one bezpośrednie połączenie z centralą, dzięki czemu kiedy potrzebna jest szybka interwencja mogą być one zdalnie otworzone przez osobę przyjmującą zgłoszenie. Taki sposób jest świetną opcją na sprawnie i szybko przeprowadzoną akcję gaśniczą i ratowniczą. Może to uratować życie ludzkie, ponieważ w znacznym stopniu skraca czas potrzebny na dostanie się do określonego budynku. Osiedla wyposażone w taki sprzęt są z pewnością o wiele lepiej chronione, niż te, które nie mają takich urządzeń. Deweloperzy, którzy stawiają takie zbiorowiska bloków, powinni pomyśleć więc o zapewnieniu bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom i zapewnić wjazd z możliwością zdalnego otwierania.

Trudności z dostępem do zamkniętych osiedli są problemem dla służb ratowniczych, jednak odpowiednie wyposażenie zakładanych bram może to rozwiązać. Osoba, która przyjmuje zgłoszenie w sytuacji awaryjnej jest bowiem w stanie, w sposób zdalny, otworzyć bramę wjazdową.