Brat namawia mnie do założenia firmy remontowej

Mój brat po szkole wyjechał za granicę i podjął tam pracę w jakiejś firmie produkcyjnej. Kilka miesięcy temu wrócił do Bydgoszczy, ponieważ zarobił dużo kasy i chciał otworzyć coś własnego. Od zawsze interesowały go usługi budowlane i chciał działać w tej branży.

Będę się zajmować remontami

remontyNie raz robił remonty u znajomych i świetnie się na wszystkim zna. Niestety, ale jeżeli chodzi o prowadzenie firmy od strony księgowej to nie daje sobie rady kompletnie. Podczas jednej z wizyt zaproponował mi spotkanie biznesowe, ponieważ jak stwierdził, ma genialny plan, który na pewno wypali. Już wiedziałem, że w grę wchodzi firma remontowa, ale nie byłem w stanie pojąć jaka jest w tym moja rola. Kiedy spotkałem się z bratem u niego w domu to wypiliśmy po piwie i zaczęliśmy rozmawiać. Brat powiedział, ze jego firma remontowa już jest całkowicie zaplanowana i w każdej chwili może świadczyć usługi remontowe, ale nie znalazł odpowiedniej osoby do prowadzenia księgowości. W tym momencie zaoferował mi współpracę. On będzie wykonywał remonty a ja mam prowadzić jego firmę. Pomysł mi się spodobał, zważywszy na fakt, że warunki współpracy, które mi zaoferował są szalenie korzystne. Brat dał mi czas do namysłu, jednak byłem w pełni zdecydowany, ponieważ wiedziałem, że ten plan wypali. Firma remontowa to genialny pomysł, ponieważ mój brat ma odpowiednie doświadczenie, które pozwoli mu przetrwać w tej branży. Od razu zgodziłem się na jego warunki i był dość szczęśliwy. Brat musi jeszcze tylko zatrudnić kilka osób, które będą z nim robiły rzetelnie wykonywane remonty w Bydgoszczy i możemy ruszać.

To będzie nasza firma budowlana, ponieważ mam być brata wspólnikiem. Nie sądziłem, że będę przedsiębiorcą i tym bardziej ta sytuacja bardzo mi odpowiada. Wiem, że sobie poradzimy i się dogadamy bo zawsze tak było.