Budowa domu z bali

Jakiś czas temu postanowiliśmy z mężem że wybudujemy dom. Co prawda kilka lat temu kupiliśmy sobie mieszkanie w bloku. Jednak teraz obydwoje zaczęliśmy więcej zarabiać. I niedługo myślimy o tym żeby powiększyć rodzinę. Także myślę, że lepszym miejscem jeśli chodzi o wychowywanie dzieci będzie dom.

Chcemy zbudować dom z bali

Budowa domu z baliNo na pewno będzie w nim wygodniej wychowywać dzieci niż w bloku. Nawet wygodniej będzie mi z wózkiem wyjść na spacer. Bo w tym momencie mieszkamy w bloku na drugim piętrze bez windy. A tak postanowiliśmy sprzedać nasze mieszkanie i dobrać kredyt na zbudowanie domu. Doszliśmy do wniosku, że możemy mieszkać nawet pod miastem. Ale oczywiście nie za daleko żeby nie było większego problemu z dojazdem do pracy. Mą powiedział mi że jemu podobają się najbardziej domy z drewna bo są bardziej klimatyczne niż typowe domy murowane. Takie domy wyglądają zresztą bardzo ładnie. Ja od razu patrzyłam na to jak wygląda taka budowa domów drewnianych i czy aby na pewno taka budowa nie trwa dłużej od zwykłej. Okazało się, że taka budowa trwa dużo krócej i jest do tego jeszcze tańsza. Mąż powiedział mi, że najbardziej opłacalna byłaby doskonale wykonywana budowa domu z bali właśnie. Godzinami z mężem oglądaliśmy różne takie domy w internecie. Było ich naprawdę bardzo dużo. Nie mogliśmy się zdecydować jaki dom nam się podoba najbardziej. Ten wybór był bardzo trudny. Ja nie chciałam żeby nasz dom był jakoś mocno duży. W końcu zdecydowaliśmy się na jeden projekt. I mi i mężowi bardzo się spodobał. Miałam tylko nadzieję, że dom ten będzie wyglądał tak samo dobrze w rzeczywistości jak na projekcie.

Zostało nam tylko wybrać odpowiednią firmę, która dla nas zrobi ten dom. Tej firmy szukaliśmy przez internet. I mniej więcej po tygodniu znaleźliśmy firmę, która zdecydowała się wykonać dla nas ten dom.