Bursztyny Morza Bałtyckiego

Morze Bałtyckie kryje w sobie wiele tajemnic. Chłodne i mroczne wody Bałtyku od niepamiętnych czasów wabią i fascynują poszukiwaczy przygód oraz wszelkich śmiałków. Wraki statków, szkielety chętnych, którzy odważyli się na wyprawę przeciw żywiołowi, a także działa pamiętające wojenną zawieruchę spoczywają na dnie zielono-burego akwenu. To prawdziwy raj dla nurków i wszystkich zafascynowanych geografią oraz geologią tego rejonu.

Bursztynowe skarby

bursztyn surowyPrawdziwym skarbem naszego rodzimego morza jest bursztyn bałtycki. Ten półszlachetny kamień wyjątkowo kojarzy się z nadmorskimi wakacjami. Charakterystyczne zabarwienie w kolorze pomarańczowym, żółtym lub brązowym wraz z zatopionymi nierzadko owadami lub roślinami sprawia, że jest to kamień dobrze rozpoznawalny. Kojarzą go dorośli i dzieci. Stanowi doskonałą pamiątkę z podróży i przypomina o miłych chwilach na plaży, słodkim lenistwie i beztrosce. Wielu z nas pamięta szukanie podczas spacerów muszelek i bursztynów. Cóż to była za radość! Znalezisko było cenne, zwłaszcza samodzielnie odnalezione. W obecnych czasach bursztyn cieszy się sporym zainteresowaniem obcokrajowców. Nic dziwnego, w końcu to piękny kamień, chętnie wykorzystywany w przemyśle jubilerskim. Ceny za gram są zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Turyści od wielu lat uwielbiają spędzać czas, wędrując brzegiem morza i wypatrując bursztynów wyrzuconych przez morskie fale na brzeg.

W każdym z nas tkwi dziecięce marzenie znalezienia skarbu. Wielu osobom się to udaje. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte – tak radzą poszukiwacze Człowiek od zawsze interesował się tym, co tajemnicze. Wody Bałtyku nadal kryją w sobie wiele nieodkrytych spraw. Być może w kolejne wakacje szczęście się do nas uśmiechnie? Trzeba próbować…

Więcej na stronie http://www.houseofamber.eu