Cechy dobrego pokazu magii

Każdy zawód wymaga nie tylko odpowiedniego wykształcenia, ale taż pewnych predyspozycji. Przykładowo, księgowy musi być bardzo dokładny, lekarz musi trzymać nerwy na wodzy, policjant powinien być odważny i rozsądny.

Pokazy magii nie mogą nudzić

pokazy magiiJaka natomiast powinna być osoba, która wykonuje pokazy magiczne, których obserwatorami są głównie dzieci? Na pewno musi mieć ona podejście do dzieci, które niewielu z nas posiada. Poza tym, aby pokazy iluzjonistyczne stale zaskakiwały widzów niezbędne będzie ciągłe doskonalenie się oraz chęć rozwoju. Powtarzające się pokazy magii na urodziny z tymi samymi sztuczkami zaczną w końcu nudzić publiczność, i stracimy potencjalnych klientów. Większość zawodów nie ma problemów z doskonaleniem zawodowym, ponieważ mają dostęp do wielu kursów, ponadto mogą zapisać się na studia podyplomowe, w przypadku iluzjonistów może to nie być takie łatwe. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest bardzo szeroki, tak więc znalezienie inspiracji nie powinno być trudne, zwłaszcza dla prawdziwego pasjonata swojego zawodu. Co więcej, iluzjonista musi mieć dobrą dykcję i nie bać się występów publicznych – poza samym pokazywaniem trików, musi on czasem coś wytłumaczyć lub wyjaśnić, a takowy pokaz iluzji, tudzież magii zwykle odbywa się na dużej sali. Magik, tak jak w przypadku większości zawodów, powinien być odporny na stres. Być może praca ta nie bywa niebezpieczna, ale podczas występów trzeba pamiętać o wielu rzeczach, nie można o niczym zapomnieć, a w razie czego należy dobrze improwizować.

Widać więc, że praca iluzjonisty wcale nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać. Ale jeśli ktoś jest śmiały, pewny siebie oraz pracowity to ma zadatki na dobrego czarodzieja, potrzeba mu oczywiście także odpowiedniego treningu i praktyki.