Chęć rozwoju zawodowego

Bardzo interesuje mnie sprawa wytwarzania różnorodnych części z metalu. To się chyba nazywa obróbka skrawaniem metalu. Osobiście jestem pracownikiem firmy naprawiającej samochody i nie raz jeździmy po jakąś część do sklepu lub na toczenie – nasz szef ma znajomego, który prowadzi firmę.

Firma ta świadczy toczenie CNC, czyli seryjne

toczenieCały Śląsk z jej usług korzysta. Dla naszych potrzeb uruchamiają tokarkę starego typu, ponieważ my chcemy zawsze tylko jedną kopię zepsutej części, jeśli nie idzie jej dostać w sklepie. Tak samo jest z frezowaniem, oni oferują frezowanie CNC, a my potrzebujemy pojedyńczą rzecz. Szczęście że mają możliwość, iż toczenie i frezowanie odbywa się manualnie. I powiem szczerze, tak po cichu myślę o porzuceniu zawodu mechanika i zaprzęgnięciu się do tej firmy, wytwarzającej części metalowe. Fajnie jest bowiem móc wytworzyć części, takie jak podkładki, śruby, tuleje, ośki… Naprawdę dużo można uczynić, znając ten fach. Rozmyślam teraz nad tym, gdzie by się tu nauczyć choć podstaw, co by się do tego zakładu zgłosić. Z drugiej strony nie chciałbym zakończyć pracy jako mechanik samochodowy, bo cały czas dzięki temu jestem na bieżąco.. I tak jestem między młotem a kowadłem. Jak zacznę opowiadać w dotychczasowej pracy o tym, o czym mi się marzy, to szef zapewne nie za bardzo pozytywnie zareaguje. Z drugiej strony – warto przecież się rozwijać. Hmmm… A może znajdę złoty środek, tylko jak? A może wziąść szefa na bok i zapytać się? Sam już nie wiem. Ale myślę, Muszę zapytać zawsze można, nie jest to nic złego, tylko w delikatny sposób. Może po prostu pójdę i spytam się szefa czy nie jest może zainteresowany czymś takim jak obróbka CNC lub chociażby obróbka manualna – do wytwarzania pojedyńczych części.

W końcu nie trzeba by było jeździć po nowość bądź niestandardową śrubę, sami byśmy je wytwarzali. No, byśmy wytwarzali, jeżeli ja bym to umiał zrobić. Trochę ta prośba będzie grubymi nićmi szyta, lecz porozmawiać nie zaszkodzi. Tak też zrobię i zobaczę, co z tego będzie.

Czytaj więcej na: www.toczeniestali.pl