Ciekawe atrakcje turystyczne w Kudowie Zdroju

Do Kudowy Zdroju warto udać się nie tylko z powodu licznych tam sanatoriów. Jest to miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie dolnośląskim. Słynie głownie ze swoich źródeł wód mineralnych. Znajdziemy je tu trzy – dwa w pijalnie i jedno w Parku Zdrojowym.

Kudowa Zdrój-miejsce pełne atrakcji turystycznych

atrakcje turystyczne kudowa zdrójWarto tu przyjechać chociażby po to, by zobaczyć Pragę, do której jest stąd bardzo blisko. Nie musimy jednak jechać do Czech, by zobaczyć ciekawe atrakcje. Bliskość Gór Stołowych zachęca do pieszych wycieczek.Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój oferuje ich bardzo wiele. Koniecznie trzeba udać się na Szczeliniec Wielki i do rezerwatu Błędnych Skał. W samej Kudowie również znajdziemy miejsca warte uwagi. Jednym z nich jest Kaplica Czaszek, jedno z trzech takich miejsc w Europie. Niedaleko znajdziemy aquapark „Wodny Świat”, gdzie miło spędzimy czas korzystając z basenów, saun i jacuzzi. Koniecznie należy też zobaczyć ruchomą szopkę z budowaną w latach 1904-1924. Jeśli lubimy zwiedzać muzea swoje kroki skierujemy do Muzeum Zabawek, gdzie znajdziemy kolekcję lalek, żołnierzyków oraz inne zabawki z równych okresów historycznych – nawet ze starożytności. Miejscowe Muzeum Minerałów posiada dużą kolekcję agatów i ametystów. Są tu też jaja dinozaura i meteoryt, warto obejrzeć kolekcję minerałów z nieczynnej kopalni siarki w Tarnobrzegu. Na Szlaku Dawnych Rzemiosł znajdziemy kolekcje przedmiotów służących do tkactwa, kowalstwa, piekarnictwa tradycyjnego.

W Parku Zdrojowym znajdziemy intrygującą kolekcję roślinności – rosną tu saganowce, rododendrony, agawy i kaktusy. Jest tu też pomnik Stanisława Moniuszki, w kurorcie od kilkudziesięciu lat odbywa się Festiwal Moniuszkowski. Można też udać się na spacer do pobliskich Czech. Zaraz za stawem w Parku Zdrojowym znajduje się granica z Republiką Czeską.