Cząsteczki złota w medycynie

Złoto to niezwykle cenny materiał. Jego próbki sięgają ogromnych cen, o poszukiwaczach złota powstało wiele filmów, zarówno tych fabularnych, jak i dokumentalnych. Złota biżuteria to marzenie większości kobiet. Nie każdy jednak słyszał o właściwościach leczniczych złota.

Czy złoto może pełnić funkcję leku?

złoto koloidalnePierwiastki szlachetne takie jak złoto nie należą do mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie znaczy to jednak, że nie mają żadnego pozytywnego wpływu na organizm człowieka. O zdrowotnych właściwościach roztworów złota wiedzieli już starożytni Rzymianie, którzy wykorzystywali je do smarowania skóry, ale używali go także Chińczycy i Arabowie. Złoto koloidalne charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwzapalnymi, warto stosować je, jako środek pomocniczy do stosowania zewnętrznego w przypadku reumatyzmu, zapaleń stawów i występowania obrzęków. Roztwory złota mogą być wykorzystane podczas leczenie stanów depresyjnych i lękowych. Doskonale sprawdza się także podczas leczenia bezsenności. W przeszłości wykorzystywano złoto koloidalne jako środek na problemu układu pokarmowego, a dodatkową zaletą był spadek uczucia głodu. Dlatego teraz wykorzystuje się je podczas leczenia otyłości. Najpopularniejszym zastosowaniem złota koloidalnego w medycynie jest leczenie chorób autoimmunologicznych oraz nowotworów. Badania wykazały, że podawane dożylnie złoto koloidalne może zahamować rozrost guza.

Pierścionki, łańcuszki czy złote kolczyki zawsze wyglądają ładnie, ale to właśnie właściwości prozdrowotne wpływają na prawdziwą wartość złota. Może w przyszłości okażę się, że ten szlachetny metale przysłuży się ludzkości do walki z najgorszą z chorób dotykających współczesną cywilizację, czyli nowotworu.