Czy jonizatory wody pomogą przy zakwaszeniu organizmu?

Nasze ciało w dużej mierze ma odczyn lekko alkaliczny. Wyjątkiem jest jedynie żołądek i pęcherz, które mają odczyn kwaśny. Właśnie dlatego korzystniejsze dla naszego organizmu są produkty wcale albo słabo przetworzone, które utrzymują właściwe proporcje pH w naszym organizmie.

Jak działają jonizatory wody?

Niestety współcześnie spożywamy coraz więcej pożywienia mocno przetworzonego, co w prostej drodze prowadzi do coraz większego zakwaszania organizmu. Objawami tego jest ciągłe zmęczenie, wahania wagi, kłopoty z utratą nadmiaru kilogramów, bóle mięśni, przesuszona skóra, wypadające włosy i wiele innych. Aby zapobiec albo zredukować zbytnie zakwaszenie organizmu powinniśmy wystrzegać się wysoko przetworzonych produktów. Ogromnym wsparciem są też skuteczne jonizatory wody. Ich zadaniem jest rozdzielenie jonów kJonizatory wodywasowych od zasadowych w zwykłej wodzie źródlanej. W wyniku tego procesu otrzymujemy bardzo zdrową wodę alkaliczną. O jej niemal cudownych właściwościach słyszymy coraz więcej. Eksperci coraz częściej podkreślają bowiem, że trzeba pamiętać nie tylko o regularnym piciu wody ale również należy zwracać uwagę na to jakiej jakości wodę pijemy. W przyrodzie naturalna woda alkaliczna występuje w topniejących lodowcach. Oczywiście żaden z nas nie ma szans aby z takiej wody korzystać. Dlatego powstał jonizator wody. Około trzydziestu lat temu jeden z rosyjskich uczonych zauważył, że górnicy pijący i myjący się w wodzie alkalicznej wykorzystywanej w górnictwie są zdrowsi, silniejsi a ich rany goją się szybciej.

Ideę podchwycili Japończycy i stworzyli pierwszy jonizator wody. Do dziś wiodą prym w tej dziedzinie a ich produkty należą do najlepszych na świecie. Woda alkaliczna to doskonały sposób na zakwaszony organizm, reguluję gospodarkę wodną organizmu i zapobiega powstawaniu wielu groźnych chorób.