Czy można się nauczyć języka angielskiego w każdym wieku?

Mówi się, że najłatwiej wiedzę przyswajają dzieci. Są jak takie gąbki, które wszystko chłoną. Czasem rodzice są tym faktem zachwyceni, a czasem trochę mniej. Jednak czy to oznacza, że starsi ludzie nie mogą się już niczego nauczyć?

Angielski dobry dla każdego

angielskiŻe im wiedza będzie przychodziła już z trudem? Otóż wcale tak nie jest. Weźmy sobie za przykład język angielski. Na kurs angielskiego może chodzić zarówno wnuczek, jak i jego babcia. Nie oznacza to jednak, że na pewno wnuczek będzie miał lepsze postępy. Tak naprawdę to każdego indywidualna kwestia i wiek nie ma tutaj aż tak ogromnego znaczenia. Jeśli ktoś ma łatwość w przyswajaniu języków, to nauczy się ich nawet w wieku dziewięćdziesięciu lat. Mieszkam niedaleko szkoły językowej. Widzę tam naprawdę wielu ludzi i nie zawsze są to osoby młode. Widziałam również kobiety w bardziej podeszłym wieku, które chodziły na kurs hiszpańskiego. Były bardzo sumienne w swoich odwiedzinach, więc musiało im iść to dość sprawnie. Moja babcia pomimo swojego podeszłego wieku, również dobrze radzi sobie z językami. Czasem szybciej wyłapie jakieś słówka z serialu, niż ja to zrobię. Także jest to tylko powielany stereotyp. Myślę, że na starość po prostu nie mamy takiej werwy. Może nie chce nam się pójść na kurs języka angielskiego, albo wolimy zostać przed telewizorem. Może to jest kwintesencją tego stereotypu, a niekoniecznie same predyspozycje. Dla mnie nauka angielskiego była ciężka. I nie miało na to wpływu to, że jestem młoda i mam lotny umysł. Tak naprawdę języka możemy nauczyć się w każdym wieku. Znacznie ma tutaj tylko nasza motywacja, zapał i zaangażowanie.

Jeśli je mamy, to na pewno poczynimy odpowiednie postępy. I w każdym dużym mieście typu Bydgoszcz, możemy odnaleźć szkoły językowe. A tam profesjonaliści nauczą języka młodego, jak i starego.

Więcej o nauce na stronie http://www.szybkiangielskibydgoszcz.pl