Czym są kantory online?

Od kilku już lat wymiany walut możemy dokonać nie tylko w placówkach stacjonarnych, ale również w tzw. kantorach internetowych. To w nich spotkamy się z najkorzystniejszymi dla nas kursami walutowymi. Jednocześnie to ich działalność budzi najwięcej pytań wśród klientów kantorów. Postaram się krótko naświetlić Wam działalność kantorów online.

Informacje o kursach walut

kursy walut międzybankowe - onlinePo pierwsze, w kantorach online bez trudu znajdziemy informacje dotyczące kursów walutowych, w tym również kursy walut międzybankowe – online jak najbardziej będą dla nas na wyciągnięcie ręki. Po drugie, jak zostało już zasygnalizowane, kursy, które znajdziemy w kantorach online będą dla nas zdecydowanie korzystniejsze niż ceny, po których moglibyśmy kupić lub sprzedać walutę w kantorach stacjonarnych. Skorzystanie z kantoru internetowego, również w kwestii walut międzybankowych, wymaga od nas posiadania dwóch kont bankowych – standardowego i walutowego. W pierwszej kolejności wybieramy platformę internetową, dzięki której dokonamy wymiany waluty. Następnie składamy odpowiednią dyspozycję w kantorze, zawierającą informację, o tym, jaką walutę i w jakiej ilości chcemy uzyskać. Podajemy również informacje dotyczące konta, na które wybrana przez nas waluta ma finalnie trafić. System generuje nam dane do przelewu, który musimy dokonać, by zapłacić za kupno wybranej waluty. Gdy tylko środki trafią na konto kantoru, ten przeleje nam wybraną przez nas walutę. Na każdą dyspozycję mamy odpowiednie potwierdzenie, co sprawia, że transakcja jest w pełni bezpieczna.

Z kantoru internetowego możemy skorzystać zarówno poprzez przeglądarkę internetową, ale również aplikację mobilną. Najpopularniejsze kantory są niezwykle rozwinięte i oferują swoją pomoc na każdym kroku naszej transakcji, dzięki czemu możemy czuć się komfortowo i bezpiecznie na każdym etapie.