Czym zajmuje się dzisiejsze kowalstwo?

Turyści, którzy w najbliższym czasie odwiedzą Kraków, mogą się poczuć bardzo zawiedzeni. Wychodząc z jaskini smoka, nie będą mogli zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia z jego pomnikiem, ponieważ ten zniknął z kamiennego podestu.

Kowalstwo i odnowa zabytków

kowalstwoZapewniamy jednak wszystkich zaniepokojonych nieobecnością naszego wawelskiego potwora, że smok trafił w dobre ręce pana Janusza, dla którego solidne kowalstwo Kraków to prawdziwa pasja. Rywal szewczyka Dratewki zostanie nieco odświeżony i zakonserwowany, ponieważ ostatnio zauważono drobne ubytki i przebarwienia rzeźby. A ponieważ turyści nie wyobrażają sobie zwiedzania Krakowa bez odwiedzin u smoka, postanowiono jak najszybciej przywrócić atrakcji dawny blask. Małopolska fundacja zajmująca się promocją regionu zaproponowała także organizację konkursu na imię dla smoka, bo według jej członków sam przymiotnik „wawelski” jest niewystarczający. Nie wiadomo, czy symbol grodu Kraka zyska dodatkową nazwę, pewne jest za to, że otoczenie groźnego stwora zyska kilka nowych elementów. Wokół pomnika planowane jest ustawienie dodatkowych metalowych ławek, wyglądem nawiązujących do samego wizerunku smoka. Dodatkowo w pobliżu ma pojawić się specjalny stojak, gdzie wzorem innych europejskich miast, zakochani będą mogli przypinać kłódki z wyznaniem miłości.

 

Stojak i uniwersalne kłódki dostępne dla turystów ufunduje małopolska firma świadcząca usługi ślusarskie. W zamian w okolicy pomnika ma się pojawić banner reklamowy przedsiębiorstwa, co wzbudza liczne protesty mieszkańców.