Dobra kasa fiskalna

Bez względu czy prowadzimy firmę handlową czy usługową, to musimy posiadać kasę fiskalną, umożliwiającą prowadzenie rozliczeń z klientami i Urzędem Skarbowym. Jest to urządzenie, które stanowi potwierdzenie dla klientów, że legalnie działa firma.

Jaka musi być kasa fiskalna?

kasa fiskalna novitusDzięki kasie fiskalnej każda transakcja sprzedaży zostaje zarejestrowana i będzie od niej odprowadzony podatek do Urzędu Skarbowego. Jej wybór jest bardzo istotny, ponieważ musi ona być dopasowana do rodzaju i wielkości prowadzonej działalności. Liczy się wielkość pamięci i bazy danych, do której można wprowadzić dane towarowe. Należy także zwrócić uwagę na funkcje jakie posiadają, ponieważ nie każda kasa umożliwia podłączenie wag czy skanera. Dla większości rodzajów działalności polecana jest kasa fiskalna Novitus, ponieważ posiada doskonałe wyposażenie i dostępna jest w wielu wariantach. Przede wszystkim kasa może być stacjonarna, czyli wymagająca stałego podłączenia do źródła zasilania oraz modele mobilne, które można ze sobą przenosić w dowolne miejsce, gdyż mają akumulatory. Kasy fiskalne marki Novitus posiadają łatwy w obsłudze panel, który pozwala na szybką konfigurację urządzenia. Mogą one mieć wewnątrz rolę, na której zapisywane są wszystkie transakcje albo też mogą być zapisywane w pamięci urządzenia. Nowością od kilku lat są kasy online, które bezpośrednio łączą się Centralnym Repozytorium prowadzonym przed odpowiedni oddział Urzędu Skarbowego. Obecnie muszą z nich korzystać tylko określone branże.

Kasę fiskalną należy zakupić najpóźniej w dniu zakupu, ponieważ musi ona przejść fiskalizację przed rozpoczęciem sprzedaży. Najczęściej taką usługę wykonują serwisy kas lub firma, która jest dostawcą sprzętu. Przeciętna kasa kosztuje od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.