Dobry monitoring osiedlowy

Zakładając nowe osiedle, przede wszystkim postawiliśmy głównie na bezpieczeństwo. Miało to być osiedle dobrze chronione, na którym ludzie mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Dlatego też już na etapie budowy postanowiliśmy cały teren wyposażyć w monitoring, który potem mieliśmy zamiar rozbudować.

Skuteczny monitoring osiedla

monitoring osiedla bydgoszczOsiedle docelowo miało być zamknięte, więc tuż po rozpoczęciu budowy teren został otoczony wysokim płotem. Uruchomienie monitoringu, jednak, musiało być wykonane przez profesjonalną firmę, gdyż nie posiadaliśmy ani pozwoleń, ani też doświadczenia w tego typu instalacjach. Na szczęście, w wielu poprzednich budowach brała udział renomowana firma montująca monitoring osiedla bydgoszcz, więc i tym razem postanowiliśmy z ową firmą współpracować. Przede wszystkim, granica terenu budowy została otoczona kamerami w taki sposób, by żadna osoba niepowołana nie miała dostępu do wewnątrz. Centrum monitorowania i serwerownia zostało założone w stróżówce ochrony, która z tymczasowego posterunku stała się permanentnym stanowiskiem. Również sam teren budowy został wyposażony w kamery, tak by po zakończeniu budowy nie było konieczności ich przestawiania czy usuwania, co pomagało zaoszczędzić czas i koszty. Monitoring w czasie budowy pomagał na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, i pozwalał na uniknięcie wypadków spowodowanych przede wszystkim łamaniem zasad bezpieczeństwa, co niestety czasem miało miejsce na placach budowy.

Po zakończeniu budowy i otwarcia osiedla, monitoring dalej funkcjonował, choć jako monitoring już działającego osiedla. Dzięki dokładnemu rozmieszczeniu kamer, nie było potrzeby wykonywania jakichkolwiek dodatkowych prac związanych z monitoringiem, dzięki czemu mógł on działać sprawnie i bez przestojów.