Dodatki do ogrodów przy ich zakładaniu

Podobno dom to serce rodziny i źródło poczucia bezpieczeństwa. Czym jest wobec tego ogród? O tym żaden poeta chyba nie pisał, ale dla większości posiadaczy ogrodów to miejsce w którym spędzają sporo czasu, w szczególności podczas wieczornych letnich posiadówek z rodziną i z przyjaciółmi.

Zakładanie ogrodów nie tylko przez ekspertów

zakładanie ogrodów Jak sprawić, aby nasz ogród stał się cudownym miejscem, w którym można odpocząć i zregenerować siły? Jak sprawić żeby każdy chciał do niego wracać, a patrząc na niego – stres odpływał samemu z naszej głowy i ciała? Często słyszy się żeby projektowanie ogrodów zostawić fachowcom. Jest w tym odrobinę prawdy – profesjonalisty i miłośnik ogrodnictwa na pewno sprawi, że nasz ogród będzie wyglądał jak z okładki gazety czy zdjęć, które możemy zaobserwować u gwiazd bądź pochodzących z kompleksów zdrowotnych czy uzdrowiskowych. Nie dajmy się jednak zwariować – zakładanie ogrodów to nie tylko domena ekspertów, poradzi sobie z tym praktycznie każdy, kto ma w sobie trochę zaangażowania i czasu, a przede wszystkim głowę pełną pomysłów. Ogród to nie tylko zadbana trawa, piękne krzewy i drzewka oraz wiecznie kwitnące kwiaty. To także dodatki i elementy, które nadają mu charakter i klimat. Zazwyczaj centrum ogrodu stanowi taras albo drewniana altanka. Zadbajmy więc o to, aby te miejsca były klimatyczne i zachęcające do spędzania w nim czasu – kosze wiklinowe, fotel bujany, kolorowe poduszki, lampiony, pamiątki rodzinne czy z podróży.

Na przykład takie z podróży na śląsk, który słynie z wielu tradycyjnych ozdób, które na pewno odmienią wnętrze altanki czy tarasu oraz nadadzą mu unikalny, niespotykany wygląd. Na nastrój składają się drobne elementy, nie tylko misternie zaplanowana i zaprojektowana całość.

Więcej na stronie zielonewariacje.pl