Dom z drewna – Czy warto?

Każdy z nas często marzy o własnym lokum gdzie będzie mógł przyjechać i wypocząć lub też mieszkać na stałe i cieszyć się spokojem. Rozwiązaniem tego problemu może być decyzja, którą jest budowa domów z drewna. Obecnie wielu ludzi decyduje się na taką inwestycję.

Domy z drewna – luksus i piękno

budowa domów z drewnaDomy murowane to już oklepany standard, którego trzyma się większość budujących. Obecnie jednak znaczna część osób, które decydują się na budowę domów wybierają opcję mniej popularną jaką jest budowa domów z drewna. Ten mniej konwencjonalny wybór niesie ze sobą jednak całą masę korzyści. Jednym z nich jest czas jaki zajmuje budowa. Bardzo często jest to około 3-4 miesięcy. Budowa domu murowanego zajmuje zdecydowanie więcej czasu. W przypadku domów murowanych dodatkowo musimy pomyśleć o wykończeniu, tynkowaniu itd. Te wszystkie rzeczy nas nie będą dotyczyły jeśli zdecydujemy się na inny rodzaj budulca. W chwili obecnej bardzo popularna staje się budowa domów z drewna w technologii szkieletowej. Zaletą tej technologii jest to, że ściany same w sobie są ociepleniem więc odpada nam kolejny koszt. Dodatkową zaletą jest to, że szkielet można łatwo przebudowywać nawet gdy nasz obiekt jest już skończony. Po wymienieniu najważniejszych zalet przychodzi jednak czas na minusy. Głównym minusem jest to, że drewniane domy jest łatwo ogrzać ale także bardzo szybko oddają ciepło. Drugą wadą jest problem z dostępem do odpowiednio przygotowanego drewna. Drewno wilgotne będzie powodowało problemy w przyszłości.

Mimo wymienionych minusów, budowa domu z drewna to jednak pomysł warty uwagi. Decydując się na taką budowę będziemy cieszyć się  trwałym, solidnym i pięknie wyglądającym domem, który posłuży całym pokoleniom. W zaciszu takiego domu zapewnimy sobie komfort psychiczny.