Drony – co to właściwie za urządzenia?

Bezzałogowy statek powietrzny, którym można sterować na odległość za pomocą pilota? Na to pytanie wiele ludzi od razu rzuci odpowiedź, że jest to dron. Czym jednak tak naprawdę jest to urządzenie i dlaczego zyskuje obecnie taką popularność?

Krótka historia dronów

dronPrzecież dron nie jest wymysłem dzisiejszych czasów, a większość osób usłyszało o nim, dopiero w momencie szerokiego wprowadzenia go na rynek zabawek oraz urządzeń elektronicznych, służących przede wszystkim do zabawy lub spełniających inne funkcje. Obecnie dron z kamerą bywa często wykorzystywany przez wiele firm zajmujących się fotografią oraz kamerowaniem – zarówno przez fotografów wykonujących sesje zdjęciowe, jak i wśród hitów oferty ślubnej i weselnych wielu firm fotograficznych. Tak jak teraz – kiedyś monopol na wykorzystywanie dronów miało przede wszystkim wojsko. Drony są także swoistym symbolem walki z terroryzmem oraz są wykorzystywane przez wiele państw. Największym producentem dronów są przede wszystkim Stany Zjednoczone (USA) – u nich bardzo powszechnym zjawiskiem jest wykorzystywanie tych urządzeń do sprawowania kontroli oraz monitorowania bezpieczeństwa na amerykańskich ulicach czy w miejscach publicznych, przez służby zajmujące się utrzymaniem porządku i ochrony. Obecnie drony w postaci często bardzo profesjonalnych urządzeń zdominowały rynek, jako urządzenia wykorzystywane do zabawy. Zarówno doskonale wykonany dron syma x5uw, jak i quadrocopter można obecnie kupić w sklepach – mnogość modeli, rozbieżność cenowa sprawia, że każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

Dron to z pewnością świetna zabawa oraz wyzwanie, które spodoba się każdemu – nie jest bowiem tak łatwo opanować tajniki sprawnego lotu tym urządzeniem, szczególnie w bardziej wyszukanych modelach ze sporą ilością zaawansowanych funkcji oraz dodatków.