Drukowanie albumu rodzinnego

Zbliżały się urodziny mojej babci i zastanawiałam się nad idealnym prezentem dla niej. Z racji, że w rodzinie ostatnio poczyniły się pewne zmiany, czyli pojawił się na świecie jej pierwszy prawnuk od strony mojej siostry, pomyślałam, że dobrze byłoby uzupełnić rodzinne zdjęcia.

Drukowanie albumu na zamówienie

drukarnia znajdująca się w BydgoszczyNiedawno odkryłam możliwość zrobienia na komputerze cyfrowego albumu, który można następnie wydrukować w formie książki. Poprosiłam siostrę i rodziców, żeby zrobili i wysłali mi swoje zdjęcia w dobrej jakości. Ściągnęłam z internetu program do ich obróbki i zabrałam się do pracy. Moje zadanie było teoretycznie proste – program umożliwiał mi zrobienie wirtualnego albumu. Dawał naprawdę duże możliwości wyboru – każda strona mogła mieć inne tło, dowolny układ zdjęć w ramkach lub bez nich, z podpisami wykonanymi dowolną czcionką. Można było też przebierać między rodzajami papieru, na których miał być wykonany druk – matowe, śliskie, lakierowane, sztywne…tak naprawdę możliwości były ograniczone jedynie ceną, która rosła razem z jakością i ilością zapełnionych stron. Z początku układanie zdjęć było dobrą zabawą, dopóki program nie zaczął szwankować przy nadmiarze danych, po czym musiałam swoją pracę dwukrotnie zaczynać od nowa. Wtedy zaczęłam odczuwać frustrację. Na szczęście w końcu udało mi się wszystko złożyć. Wykonaniem zajęła się drukarnia znajdująca się w Bydgoszczy, dzięki czemu mogłam odebrać album osobiście, co też zrobiłam. Musiałam poczekać na to 2 tygodnie, ale uwzględniłam to zaczynając swoją pracę, więc wyrobili się akurat w terminie.

Kiedy przyszedł dzień wręczania prezentu, trochę się denerwowałam. Na szczęście niesłusznie. Wręczyłam babci torebkę z pakunkiem, a kiedy go otworzyła – była zachwycona. Praktycznie rozpłakała się ze szczęścia. Doceniła nasze starania i wysiłek włożony w zdjęcia robione specjalnie dla niej. Widziałam nawet po minie dziadka, że chyba jej trochę zazdrościł. Trzeba będzie dla niego też wymyślić coś wyjątkowego na jego okazję.