Efektywny wypoczynek w górach

 

Większość Polaków dzieli się na dwie kategorie odnośnie preferencji urlopowych. Jedni wybierają wyjazdy nad morze a drudzy preferują aktywny wypoczynek i spacery po górach. Polskie góry uchodzą za jedne z najpiękniejszych w Europie w związku z czym w sezonie letnim i zimowych przyciągają zawsze najwięcej turystów. W zimie przyjeżdżają tam głównie narciarze, miłośnicy snowboardu oraz ekstremalnych wspinaczek górskich.

Polecane miejsca noclegowe w górach

noclegi krynica zdrójNajbardziej obleganym górskim miastem w Polsce jest oczywiście Zakopane. Miejsca noclegowe są tam rezerwowane nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W związku z tym dużo osób decyduje się na noclegi w innych miasteczkach położonych w równie pięknej lokalizacji co wspomniane Zakopane. Miastem tym jest przykładowo Krynica-Zdrój. Z powodu punktów czerpania wody to miasto jest bardzo słynne ale cieszy się popularnością również z innych powodów. W mieście tym możemy cieszyć się z wielu ciekawych atrakcji. Należą do nich przykładowo: parki linowe, spływy kajakowe, tory gokartowe czy też spływy w pontonach. Jeśli chodzi o noclegi Krynica Zdrój jest nieco mniej oblegana niż Zakopane. Dzięki temu możemy mieć większe szanse zarezerwowanie tam ciekawych i komfortowych miejsc noclegowych. Turyści odwiedzający to miasto najczęściej decydują się na spędzanie nocy w hotelach, domkach letniskowych oraz pensjonatach, których w tym mieście jest sporo.

Ogólnie rzecz biorąc Krynica Zdrój jest jednym z najpiękniejszych polskich miast położonych w bliskim sąsiedztwie gór. Bardzo dużo osób decyduje się na wyjazd w tamtejsze rejony żeby pojeździć na nartach oraz snowboardzie. Niemniej jednak polskie góry są piękne nie tylko zimą więc warto już teraz zaplanować sobie urlop i samodzielnie doświadczyć tego jak efektownie te góry się prezentują.