Ekologia w służbie budownictwa czyli domy kanadyjskie

Od wielu lat w naszym klimacie stawiano domy murowane. Doceniano taka technologię, była trwała, stosunkowo tania, wymagała umiejętności równego i prostego układania rzędów cegieł.

Domy kanadyjskie i dobry inwestor

domy kanadyjskieZ czasem pojawiły się wymogi związane z odpowiednią ciepłochronnością budynków oraz zużyciem energii. Okazało się, że ze ściana jednowarstwowa, nawet ułożona na cienkiej zaprawie, nie zapewnia właściwych parametrów. Po poszukiwaniach zaadaptowano pomysł stosowany na świecie od wielu lat- technologię szkieletową. Domy drewniane w małopolsce zbudowane w ten sposób składają się ze specjalnego „rusztu” drewnianego, pomiędzy którym zostaje ułożona izolacja cieplna. Po wykończeniu zewnętrznym i wewnętrznym budynek nadaje się nieomal od razu do zamieszkania. Konstrukcja daje możliwość zastosowania praktycznie dowolnej warstwy ocieplenia, dzięki czemu taki dom może spełniać wymogi domu energooszczędnego. Idealnie sprawdzi się w naszej strefie klimatycznej, tak samo dobrze zabezpieczy mieszkańców przez mrozem w małopolsce jak w reszcie kraju. Szukając firm, budujących atrakcyjne domy kanadyjskie na śląsku dobrze jest ustalić, czy współpracują z wybranym przez inwestora projektantem. Taka współpraca pozwoli na szybszą realizację inwestycji, a co ważne, w razie potrzeby dokonania jakichkolwiek przeróbek czy zmian uda się je przeprowadzić sprawnie i szybko. Sama budowa również jest dużo prostsza, niż postawienie domu murowanego. Z odpowiednio przygotowanych elementów drewniany po prostu składa się poszczególne ściany, buduje stropy, układa dach.

W ten sposób powstaje konstrukcja wykonana z naturalnego budulca, zapewniająca swoim mieszkańcom odpowiednie i zdrowe warunki do zamieszkania. Kominek w salonie jest „wisienką na torcie”, zapewniającą miłe i spokojne wieczory w gronie najbliższych.