Energooszczędne i przyjazne dla środowiska taśmy ledowe

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie w aranżacji wnętrz profili ledowych. To w nie wkładane są taśmy ledowe, które sprawiają, że pomieszczenie nabiera klimatu, charakteru. Takie oświetlenie dobrze sprawdza się zarówno w klasycznych pomieszczeniach jak i tych nowoczesnych.

Zabezpieczenie taśmy ledowej przed odklejeniem – wykorzystanie profili LED

wytrzymałe profile do taśm ledNa pewno warto zwrócić uwagę na to, że taśmy ledowe to energooszczędność i ekologia. Zwykłe żarówki już kilka lat temu zostały wycofane z użycia. Marnują one sporo prądu i szybko się przepalają. Pomimo tego że są tanie nie powinny być używane w domach i mieszkaniach. Oświetlenie ledowe nie tylko oszczędza energię, ale też jest przyjazne środowisku. Okazuje się, że lampka LED, która zużywa np. 7 W świeci tak samo jak lampka, która zużywa w trakcie pracy 50 W, a nawet 100 W. To naprawdę ogromna różnica i można zauważyć niższe rachunki za prąd już po pierwszym miesiącu korzystania z oświetlenia ledowego. Warto kupić wytrzymałe profile do taśm led, które będą zabezpieczać taśmę przed odklejeniem. W taśmach LED nie ma żadnych elementów szkodliwych dla człowieka – w przeciwieństwie do zwykłego oświetlenia. Nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne i jak zostało już wspomniane – są energooszczędne. Jako że ceny za energię elektryczną stale rosną w górę, warto już dziś zainwestować w taśmy ledowe. Ogromną zaletą taśm ledowych jest to, że istnieje mnogość dostępnych różnych barw światła.

Jest wiele typów diod ledowych. Nie jest to tylko światło żółte ciepłe i zimne, ale również światło różowe, zielone, niebieskie, czerwone, fioletowe. Do każdego wnętrza znajdzie się coś odpowiedniego. Obecnie na rynku istnieje możliwość nabycia taśmy ledowej w naprawdę każdej barwie światła. Za pomocą różnych barw można zmieniać klimat i charakter aranżacji w danym pomieszczeniu.