Funkcjonalne i praktyczne sofy rozkładane

W każdym domu lub mieszkaniu, w którym nie ma osobnego pokoju gościnnego, w salonie musi znaleźć się miejsce na sofę tapicerowaną z funkcją spania. Jeśli chcemy przyjmować gości, którzy przyjeżdżają do nas z daleka, to musimy im zapewnić nocleg. Taka sofa będzie zatem idealna zarówno do siedzenia w ciągu dnia jak i do spania w nocy.

Najlepsze sofy z funkcją spania

sofa tapicerowana z funkcją spaniaW przypadku kiedy w naszym mieszkaniu jest miejsce na sypialnię to mamy komfortową sytuację. Jeśli natomiast nie mamy przestrzeni na łoże sypialniane to wtedy musimy zaopatrzyć się w najlepszej jakości sofę. Taka sofa tapicerowana z funkcją spania powinna być prosta w rozkładaniu i składaniu. Tak, żeby ta czynność powtarzana kilka razy w ciągu dnia nie była dla nas męczarnią. Wiadomo, że im szersza i dłuższa tym wygodniejsze będzie jej użytkowanie. Najlepszej jakości materiał powinien być miękki oraz zapewniać cyrkulację powietrza. Dzięki czemu unikniemy nadmiernego pocenia podczas snu. Jeśli sofa ma być używana do spania w  pokoju gościnnym to musi posiadać szufladę do przechowywania pościeli, tak żeby była możliwość schowania kołdry i poduszki w ciągu dnia. Cena sofy różni się w zależności od wielkości, materiałów, z których jest zrobiona i od fasonu. Nowoczesne sofy z ozdobnymi poduszkami lub dodatkowymi zagłówkami kosztują w przedziale 1500-4000 złotych. W sofie bardzo duże znaczenie ma tapicerka. Musi być wytrzymała i plamoodporna, tak żeby dłużej wyglądała na świeżą i czystą.

Jeśli chcemy kupić funkcjonalną i praktyczną sofę rozkładaną powinniśmy zainwestować trochę więcej pieniędzy w najlepszej jakości mebel wypoczynkowy. Tak, żeby służył nam przez wiele lat i był prosty w użytkowaniu. Wygoda i nowoczesny wygląd to dwie najważniejsze cechy każdej najlepszej sofy z funkcją spania.