Główny element sypialni – łóżko

 

Dobór odpowiedniego łóżka wpływa nie tylko na wystrój naszej sypialni, ale przede wszystkim na jakość naszego snu. Komfortowy i zdrowy wypoczynek zapewni wysokiej jakości materac, dostosowany do naszej wagi i nocnych rytuałów. Inny rodzaj nada się dla tych z nas, którzy śpią niemal nieruchomo, a inny dla tych, którzy przekręcają się w ciągu nocy z boku na bok.

Jakie łóżko wybrać?

łóżka metaloweWażne jest, czy śpimy samemu, czy dzielimy z kimś łóżko. Musimy dobrać rozmiar odpowiedni dla siebie, a w wypadku małych sypialni dobry dla naszego metrażu. Pamiętajmy, że łóżko będzie szersze, niż materac na którym będziemy spać. Jeśli szerokość naszej sypialni to 180 centymetrów, nie będziemy mogli pozwolić sobie, na zakup łóżka z takim materacem. Kiedy śpimy z kimś musimy pamiętać, by zadbać o swobodną przestrzeń do spania dla nas obu. Najbardziej popularne rozmiary łóżek dwuosobowych, to te z szerokością materaca 160 lub 180 centymetrów. Gdy śpimy pojedynczo, w zależności od tego, czy jesteśmy spokojni we śnie, czy dużo się ruszamy, wybierzemy najczęściej materace szerokie na 120 lub 140 centymetrów. Dobieranie ramy łóżka zależy już od naszej fantazji. Drewniane sprawdzą się w przytulnych sypialniach, a w tych z nowoczesną aranżacją sprawdzą się łóżka metalowe. Możemy wybrać, czy taka rama ma występować w matowej wersji, czy jej elementy powinny być wypolerowane na wysoki połysk. Zadbajmy też o stelaż odpowiedni pod wybrany przez nas materac – producent powinien poinformować nas, jaki będzie najlepszy do odpowiedniego podtrzymania.

Niezależnie od tego czy stoimy przed wyborem materaca czy ramy łóżka porównajmy ze sobą oferty różnych producentów. Wybierzmy tę opcję, która będzie dla nas najkorzystniejsza finansowo z zachowaniem możliwie najwyższej jakości zakupionych produktów. Dla niektórych z nas ważny będzie też łatwy montaż.