Idealne zabezpieczenie przed korozją, czyli proszek do malowania

W większości marketów budowlanych można natknąć się coraz częściej na elementy stalowe, które są malowane proszkowo. Takie elementy posiadają oczywiście odpowiednia informacje, że zostały pomalowane właśnie taką techniką.

Zalety malowania proszkowego – równa i gładka powierzchnia

malowanie proszkowe gliwiceJest to technika nowa, ale ciesząca się coraz większą popularnością. Nie da się ukryć, że malowanie proszkowe coraz częściej wypiera malowanie za pomocą farb mieszanych z rozpuszczalnikami. Jeśli chodzi o lakierowanie proszkowe, można wyróżnić wiele zalet, które przemawiają za tym, że warto korzystać z takiej formy malowania. Sam proszek jest wolny od substancji rozpuszczalnikowych. Jak wiadomo, takie substancje nie są obojętne dla zdrowia człowieka. Właśnie dlatego nie należy spać przez tydzień lub dwa w pomieszczeniu, które było malowanie farbami rozpuszczalnikowymi. Poza tym malowanie proszkowe gliwice jest niewątpliwie znacznie bardziej wydajne niż w przypadku zwykłych farb. Wystarczy cienka warstwa, by w całości pokryć daną powierzchnię. Jeśli proszek będzie stosowany w nadmiarze, to po prostu się nie osadzi, ale zostanie zatrzymany w komorze proszkowej. Dlatego jest to metoda znacznie bardziej oszczędna. Po malowaniu proszkowym dochodzi do stopienia oraz mineralizacji proszku. Dzięki temu powstaje ścisła warstwa, która ochrania konkretny materiał. Jest to warstwa gładka, która nie posiada żadnych deformacji. Jest to ogromna zaleta malowania proszkowego.

Na całej powierzchni proszek ma równą grubość, jest rozłożony bardzo dokładnie po przedmiocie. W związku z tym przedmiot jest idealnie zabezpieczony przed korozją. W przypadku zwykłych farb zabezpieczenie nie jest 100%. Poza tym powstają nierówne powierzchnie, pod którymi zbiera się powietrze, a następnie część farby odpada, co z kolei zapoczątkowuje proces korozji.