Ile kosztuje żywność bezglutenowa?

Wzrasta grono zwolenników żywności bezglutenowej. Jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe, ponieważ po co spożywać coś co nam w jakiś sposób szkodzi skoro mamy możliwość uniknięcia tego. Mowa tu oczywiście o osobach nietolerujących glutenu, ponieważ dla osoby która nie ma problemu z tolerancją , nie jest to dla niej szkodliwe. Nie popadajmy w skrajności.

Ceny żywności bezglutenowej

produkty bezglutenowe cenaCoraz większa liczba osób wybierających żywność bezglutenową spowodowała pojawienie się na rynku spożywczym wielu przedsiębiorców, którzy do swojej dotychczasowej oferty dodają coraz więcej produktów bez glutenu. Ma to swoje zalety w postaci niższych, konkurencyjnych cen. W przypadku istnienia jednej czy dwóch firm trudniących się produkcją takiej żywności opłata za ich towary byłyby znacznie wyższa. Jeśli chodzi o produkty bezglutenowe cena żywności znacznie spadła od czasu pojawienia się dużo większego wyboru między ofertami różnych producentów. Konkurencja zmusza się wzajemnie do obniżania cen, kwoty muszą być konkurencyjne, ponieważ w tej chwili dany producent nie znajdzie zbyt wielu klientów, którzy zainteresują się jego produktami jeśli cena będzie byt bardzo wywindowana. Jest to bardzo logiczne, nikt nie chce przepłacać, bo po co miałby to robić skoro półkę obok ma ten sam produkt innego producenta za dużą niższą kwotę. Sytuacja miała się inaczej, gdy jedna z firm posiadała monopol na całym rynku. Konsumenci nie mając wyboru musieli kupować produkty do których mieli dostęp niejednokrotnie za zbyt wysoką cenę.

Żywność bezglutenową obecnie możemy znaleźć w każdym sklepie, niezależnie czy to jest mały sklepik osiedlowy czy duży supermarket. Zawdzięczamy to dużej popularyzacji produktów. Jeśli mamy nietolerancję glutenu to jest to dla nas świetna alternatywa z której warto skorzystać, zwłaszcza, że zarówno dostępność jak i ceny niczym się nie różnią od produktów z glutenem.