Interaktywna zabawka dla chłopca

Dzieci uwielbiają się bawić i poznawać świat. Posiadają wrodzoną ciekawość, która determinuje ich zachowanie. Rolą rodziców jest właściwe rozwijanie umiejętności dziecka i zachęcanie go do badania nowych rzeczy i zjawisk.

Rodzaje zabawek interaktywnych

zabawki interaktywne dla chłopcówRodzice kupują zabawki dla swoich dzieci już niemal od samego początku ich życia. Najpierw są to grzechotki, gryzaki i pluszaki, a potem coraz bardziej zaawansowane przedmioty. Każde dziecko lubi pluszowe misie, dlatego zabawki interaktywne dla chłopców są często w formie misiów. Maluchy mogą je przytulać, zabierać ze sobą na wycieczki, ale też wchodzić z nimi w interakcję. Pluszak na łapkach i brzuszku posiada przyciski, które umożliwiają uruchomienie wielu funkcji. Miś śpiewa, wypowiada podstawowe zwroty, uczy liczyć, czy zachęca do powtarzania prostych słów. Jest zasilany na baterie, które są bezpiecznie schowane we wnętrzu przytulanki, więc chłopiec może się nim spokojnie bawić. Inne modele zabawek interaktywnych dzieci płci męskiej, są w formie samochodów, lub motorów. Są to pojazdy wykonane z wytrzymałego plastiku, które wydają z siebie różne dźwięki przypominające prawdziwe odgłosy, lub uczą malucha podstawowych słów. Są kolorowe, a przyciski po naciśnięciu na krótko się zaświecają, bo posiadają wewnątrz maleńkie diody. Zabawki tego typu uczą dzieci bez pomocy rodzica. Dziecko może samo naciskać przyciski i powtarzać zwroty za zabawką, albo tylko ich słuchać. Ważne żeby zabawka była dobrana do wieku i możliwości malucha.

Interaktywne produkty dla dzieci wzbudzają naturalną ciekawość dzieci i też dlatego maluchy mogą się nimi bawić bez końca. Chłopcy i dziewczynki uczą się przez powtarzanie tych samych czynności, więc z pewnością nieraz sięgną po tą samą zabawkę interaktywną.