Inwestycja we własny rozwój

 

Od wielu lat można zaobserwować silny zwrot w kierunku zainteresowania sferą mentalną w kontekście właściwego funkcjonowania człowieka. Nie jest to jednak nic dziwnego zważywszy na fakt, że właśnie od nastawienia psychicznego, ale i w dużej mierze osobistych predyspozycji zależna jest realizacja zarówno indywidualnych, jak i zespołowych celów jednostki. 

Szkolenia i coachingi pozwalają lepiej zrozumieć siebie

coaching indywidualnyByć może brzmi to nieco patetycznie, ale taka jest prawa. Rzadko kiedy ktoś ma okazję do tego, by usiąść i w towarzystwie wykwalifikowanej osoby zastanowić się nad tym co chce się osiągnąć; jak wygląda moje nastawienie, co chciałbym zmienić i w jaki sposób, a później jeszcze systematycznie sprawdzać efekty owej dyskusji. Kilka sesji coachingu zapewnia powyższe rezultaty. Trzeba powiedzieć, że konsekwencje takich zajęć często są zaskakujące dla samych osób biorących w nich udział. Wiele z nich początkowo nastawia się sceptycznie, do tego typu przedsięwzięć, gdyż nasłuchali się opinii, że trenerzy opowiadają na nich o realizacji niewydarzonych założeń, zdobywaniu świata, skoncentrowaniu się na tym co jest tu i teraz. Jednak należy rozróżnić motywacyjną chałturę od szkoleń profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy. Z ich pomocą możemy odkryć drzemiący w nas potencjał, a następnie wykorzystać go w realnych codziennych sytuacjach. Nie chodzi wcale o bezsensowne teoretyzowanie, a pokazanie rozwiązań, które można przekuć w praktykę.

Profesjonalne porady to recepta na wiele problemów. Indywidualne i grupowe zajęcia pozwalają ukształtować odpowiednie reakcje w towarzystwie współpracowników,jak i znajomych, zbudują naszą pewność siebie i pozwolą lepiej zrozumieć otaczająca rzeczywistość i naszą rolę w całej tej układance.

Więcej informacji http://www.dobrytrener.pl/