Istota pierwszych bucików dla malucha

 

Póki sama nie byłam rodzicem, zupełnie nie rozumiałam problemów z zakupem obuwia dla dzieci. Słyszałam od koleżanek, ile godzin spędziły, biegając po sklepach, aby dobrać odpowiednie buty i wydawało mi się, że to nieco rozdmuchana sytuacja. Od czasu, gdy moje dziecko urosło na tyle, aby kupić mu pierwsze buty, zrozumiałam doskonale ich wcześniejsze dylematy.

Pierwsze kroki w pierwszych bucikach

pierwsze bucikiSporo czytałam, zanim wybrałam się na te zakupy. Wszędzie pisano, że pierwsze buciki są niezwykle ważne dla rozwoju postawy ciała dziecka. Podobne informacje uzyskałam od lekarza pediatry i znajomych mam. Takie buty warunkują na przykład chęć dziecka do poruszania się. Ale też rozwój mięśni, kości i chrząstek, które mają udział w procesie poruszania się. Zebrałam jak najwięcej informacji i zabrałam syna na zakupy. Zaplanowałam, że odwiedzę 3 największe sklepy z obuwiem dziecięcym w moim mieście. W każdym z nich obsługa była na wysokim poziomie. Mierzono stopę dziecka, a potem proponowano dostępne modele. Ekspedientki zawsze mówiły, co jest istotne przy wyborze butów, szczególnie tych pierwszych. Na co zwrócić uwagę przy mierzeniu, o jakie ruchy poprosić malucha, aby sprawdzić, czy but jest dobrze dobrany. Na konkretny model zdecydowałam się dopiero w ostatnim sklepie. Szczególnie odpowiadał mi materiał podeszwy, z którego była wykonana. Ponadto czytałam wcześniej mnóstwo pozytywnych opinii na temat tego producenta. But był odpowiedniej wielkości, szerokości, jakości i w odpowiadającym mi kolorze. To wszystko zaważyło i zadecydowało o ostatecznym zakupie.

Buciki sprawdzały się bardzo dobrze przez kilka miesięcy do momentu, aż syn z nich nie wyrósł. Nie obcierały stóp, nie ugniatały, nie zostawiały odcisków ani innych uszkodzeń skóry. Stopy nie pociły się, a maluch chętnie w nich dreptał i poznawał świat.