Jak dekorować okna?

W swoim domu każdy ma okno. Jedni traktują je jak dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać w świetny sposób – na przykład stawiając na różnego rodzaju dekoracje. Inni natomiast nie dostrzegają jego potencjału poza tym, że jest głównym źródłem światła oraz trzeba je umyć szczególnie po intensywnych opadach deszczu. Okna to jednak coś więcej. Warto więc zwrócić na nie szczególną uwagę. 

Nieważne czy posiadasz okna plastikowe czy drewniane 

okna pcv bydgoszczZwrócenie szczególnej uwagi na kwiaty oraz kolory doniczek w których się znajdują jest niezwykle ważne. Wszystko to bowiem wpływa bezpośrednio na wygląd okna. Jako, że zbliża się gorący okres świąt Bożego Narodzenia wiele osób prześciga się w poszukiwaniu inspiracji na ozdoby, które mogą zostać postawione na oknach. Najwięcej inspiracji poszukiwanych jest w sieci. Specjalne portale o tematyce samodzielnego wykonywania różnego rodzaju ozdób wciąż przykuwają miłośników własnoręcznych robótek. Co na oknie może się znaleźć? Wszystko zależne jest od tego jak duży mamy parapet. Wiele osób decyduje się na postawienie świeczek. Naturalnie w oknie nie są one palone. W sytuacji gdy okno wykonane jest z plastiku rodzi to bardzo duże niebezpieczeństwo. Świeczki stanowią element ozdobny. Najczęściej występują jako wysokie i dość grube słupy. Często są jednokolorowe, bowiem ciężko jest znaleźć świeczkę z dużą ilością kolorów pasującą do wnętrza. Drugim najczęściej używanym elementem ozdobnym są wazony z kwiatami. Jednak niezależnie od pory roku najlepiej wyglądają kwiaty żywe. 

Nie bez znaczenia są także firany a także zasłony. Wracając do klasyki ponownie popularne stały się takie zasłony, które są aż do ziemi. Z firan zdecydowanie ludzie rezygnują. Za to zakładają kolorowe cienkie zasłonki przewieszając je na całej długości okna. 

Więcej informacji www.iokno.eu