Jak dobrać obuwie w góry w lecie?

Lato to taki czas kiedy każdy pragnie jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu. Każdy jeśli ma ku temu sposobność próbuje wydostać się ze swoich czterech ścian i oddać chwili relaksu na świeżym powietrzu. Uwielbiamy spędzać aktywnie czas, przynajmniej wszyscy ci którzy cenią swoje zdrowie i dobrą kondycję.

Jak ubrać się w lecie na wyprawę?

obuwie w góry na latoZatem skoro już planujemy swój wypoczynek warto rozważyć jak się do niego odpowiednio przygotować. Oczywiście w lecie przygotowania do wyprawy nie muszą być już tak skomplikowane. Pomimo że w górach nigdy nie wiemy jaka pogoda będzie w stu procentach. Bo jak wiadomo górskie humory potrafią się zmienić znienacka i zaskoczyć nawet najbardziej wprawionych pieszych wędrowców po górskich szlakach. Jednak na pewno nie trzeba już tak się stresować wyprawą jak to jest już na przykład zimą. W lecie nie są nam już potrzebne tabuny sprzętu i wielki plecak. Jeśli jest to okres letni na pewno potrzebujemy zabrać obuwie w góry na lato czyli lekka koszulkę termoaktywną która będzie dobrze odprowadzać pot i lekkie buciki które owszem będą trekingowe ale już nie musza mieć tak solidnej podeszwy i być ocieplone jak to jest w przypadku butów na zimę. Zawsze jednak buty muszą być zakupione z głową i nigdy wybranie się w góry w samych adidasach nie będzie prawidłowym przedsięwzięciem. Zatem jeśli będziemy mieć dobre buty i koszulkę termoaktywną powinniśmy pomyśleć jeszcze o plecaku. Przecież w lecie jesteśmy narażeni na odwodnienie.

Zatem zawsze warto mieć w plecaku zapas wody, jedna litrowa butelka z pewnością nam wystarczy jeśli nie planujemy jakiejś kilkudniowej wyprawy a jedynie kilkugodzinny marsz po okolicznych szlakach nie daleko od swojego miejsca pobytu. Na większości szlaków są też schroniska.