Jak najlepiej ocieplić dom – ocieplenia dachu pianką

Kiedy zabieramy się do ocieplania naszego domu z całą pewnością towarzyszy nam dylemat co do wybranego sposobu na ocieplenie. Problem będzie polegał głównie na wybraniu dobrego materiału. Okazuje się, że również sama technologia ocieplania nie będzie bez znaczenia. Trzeba wybrać dobrze, ponieważ od odpowiednio ocieplonego dachu będzie zależała temperatura utrzymana w całym budynku. 

Ocieplanie dachu pianką – warto?

izolacja pianką ŚląskJakie zatem ocieplenie dachu wybrać? Pojawiają się dwie opcje, przede wszystkim będzie to wełna mineralna i pianka PUR. Oczywiście sami dobrze wiemy, że najczęściej przy ocieplaniu dachu używa się wełny mineralnej. Jednak czy faktycznie jest to jedyne znajdujące w tej sytuacji zastosowanie rozwiązanie? Powinno się wziąć pod uwagę również ocieplenie dachu metodą natryskową, przy wykorzystaniu pianki izolacyjnej. Okazuje się, że metoda ta ma naprawdę wiele zalet, z których z całą pewnością chcielibyśmy skorzystać. Do zalet na pewno można zaliczyć samą czynność wykonywania ocieplenia dachu. W przypadku nakładania pianki izolacyjnej mamy do wykorzystania urządzenie do natrysku pianki. Jeśli mamy już wykonany dach i przygotowany do etapu ocieplenia z całą pewnością nałożenie pianki w odpowiednie, konieczne do uszczelnienia miejsca nie będzie aż tak czasochłonne, a na pewno nie będzie kosztowało wiele pracy. Ocieplenie dachu pianką PUR da również gwarancję całkowitej szczelności. Będzie to wywołane głównie tym, że przy ocieplaniu dachu metodą natryskową nie będą występowały mostki termiczne. Do montażu pianki na elementach do uszczelnienia nie będą wymagane żadne inne elementy. Jeśli pianka zostanie naniesiona na powierzchnię tak już zostanie i będzie jak najbardziej trwała. 

Jak widać zmiana poglądów co do ocieplania dachów powinno się niekiedy zmieniać. Musimy wziąć pod uwagę wiele możliwości, aby wybrać tę faktycznie dla nas najlepszą. Okazuje się, że ocieplanie natryskowe jest nie tylko o wiele praktyczniejsze podczas wykonania, ale również spełnia wiele praktycznych oczekiwań po montażu. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że faktycznie warto spróbować. 

Więcej na stronie http://pianujemy.pl