Jak zabezpieczyć się przed kolizją za granicą?

 

Słysząc o wypadkach czy kolizjach poza granicami kraju warto mieć na uwadze możliwość dodatkowego zabezpieczenia się w trakcie podróży. Dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne w wariancie assistance to gwarancja bezpieczeństwa niezależnie od tego, czy podróżujemy w krajach należących do strefy Schengen, czy poza jej granicami.

Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kolizji

kolizja w NiemczechWybierając się w długą trasę poza wcześniejszym wykonaniem kontroli technicznej auta warto pomyśleć także o dodatkowym zabezpieczeniu się, na wypadek kolizji. Standardowa polisa ubezpieczenia OC wraz z wariantem pomocy w drodze często nie gwarantuje nam możliwości skorzystania z usług takich jak laweta czy holowanie z uwagi na limity, warunkowane m. in. sumą ubezpieczeniową. Chcąc zapewnić sobie komfort oraz bezpieczeństwo w razie nagłych sytuacji takich jak kolizja w Niemczech lub na terenie innego państwa warto rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia assistance. Dzięki takiej polisie będziemy mogli szybko i sprawnie uzyskać pomoc na drodze wypadku. Taki typ ubezpieczenia zapewnia nam możliwość ze skorzystania z dodatkowego pakietu pomocy medycznej, organizacji opieki nad dziećmi w nagłych sytuacjach oraz organizację pojazdu zastępczego oraz wypłatę świadczenia na wypadek kradzieży. Pamiętajmy, że w myśl Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego dochodzenie roszczeń związanych z udziałem w kolizji oraz poniesionych szkód majątkowych czy osobowych na terenie RFN sprawa będzie rozpatrywana zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie tego kraju.

Pomocne w takich sytuacjach może okazać się skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy, który będzie reprezentował nasze interesy na drodze dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Wykwalifikowani rzeczoznawcy posiadają stosowne kwalifikacje oraz są osobami biegłymi w zakresie prawa europejskiego, dzięki czemu mamy szansę na sprawne przygotowanie odpowiednich dokumentów oraz możliwie szybkie rozpatrzenie naszej sprawy i przyznania należnego świadczenia.