Jaka powinna być mała architektura miejska?

Miasta w których żyjemy zmieniają się. Pojawiają się parki jak i miejsca gdzie można odpocząć do zgiełku szybkich miast. Miejsca te zostają wyposażone w coraz to nowocześniejsze jak i praktyczniejsze elementy małej architektury, dzięki którym wypoczynek jest milszy.

Najpopularniejsze elementy małej architektury

mała architektura miejskaSpacerując parkami można zauważyć, że najpopularniejsze są ławki jak i kosze na śmieci. Taka mała architektura miejska obecnie przybiera coraz to nowocześniejsze formy. Czasem nawet nie widać na pierwszy rzut oka, że to jest ławka na której można usiąść Takie ławki obecnie mogą być wykonywane z metalu (stali nierdzewnej), z drewna czy z betonu. Często materiały te łączy się ze sobą. Podobnie jest jeśli chodzi o kosze na śmieci. Dzięki temu, że taka mała architektura miejsca jest designerska to miejsca w których wypoczywamy nabierają nowego wyglądu i chce się tam spędzać czas godzinami. Innym ważnym elementem małej architektury miejskiej są pojemniki na psie odchody. Dzięki nim psie odchody nie trafiają do koszy na śmieci, ale specjalnych pojemników na to przeznaczonych. Kolejnym elementem o którym warto wspomnieć są stojaki na rowery. Dzięki nim możemy zaparkować swoim rowerem w przeznaczonym do tego miejscu, przypiąć go i np. pójść na spacer czy zakupy. Ostatnio w większych miastach bardzo popularne staje się rozkładanie w parkach i na skwerach leżaków. Wtedy w ciepłym dni można się zrelaksować na łonie natury, leżeć na leżaku i wpatrywać się w niebo.

 Jak widać mała architektura zmienia się. Obecnie stawia się nie tylko wygodę i funkcjonalność ale również na wygląd, na pasowanie do miejsca jak i odmienienie miejsca, gdzie dany element się znajduje. Mała architektura nie jest z przypadku, ale często projektując są architekci przez co jest bardzo designerska.