Jaką suchą karmę wybrać dla psa?

 

Pierwszą cechą świadczącą o jakości suchej karmy dla psa jest ilość mięsa w jej składzie. Na każdym opakowaniu powinna być taka informacja. Podobnie jak o tym, dla jakich psów jest przeznaczona. Inną równie ważną rzeczą (albo ważniejszą) jest jakość mięsa w karmie.

Czym charakteryzuje się porządna karma dla psa?

karma bezzbożowa dla psaNa karmach występują różne oznaczenia, które niekiedy mogą nas wprowadzić w błąd. Na przykład „karma o smaku mięsa” może mieć tego mięsa ledwie 4%, natomiast „karma z mięsem” już od 4-14%. Są to jednak wciąż bardzo niskie wartości. Lepsze produkty, czyli „karmy bogate w mięso” mają 14-26% mięsa, zaś „karmy mięsne” powyżej 26%. Ilość mięsa ma równie duże znaczenie, jak jego jakość. Karma bezzbożowa dla psa ma mięso znakomitej jakości, ale jest też bardzo droga. To samo tyczy się karm specjalistycznych oraz holistycznych. Rodzaje mięs są różne i sami musimy stwierdzić, jakie mięso odpowiada naszemu psu. Różne rasy wymagają odmiennego traktowania i żywienia. Psy bardzo się bowiem od siebie różnią. Najmniejsze ważą około 1 kg, a największe potrafią ważyć nawet 80 kg. Podobnie dla młodych psów preferowana jest nieco inna dieta, niż dla starszych. Jeśli kupujemy karmę, która nie zaspokaja potrzeb żywieniowych naszego psa, to może on tracić więcej sierści niż zwykle i mieć słabsze zęby. Można wtedy skorzystać z suplementów diety dla psów, które dostarczą im odpowiednią porcję witamin i minerałów. Jeśli nasz pies jest ospały i mało w nim energii, może to być właśnie przyczyną nieodpowiedniej diety.

Wybór dobrej karmy dla psa jest rzeczą stosunkowo prostą, jeśli czytamy starannie jej skład. Najlepsze są karmy z produktów naturalnych o wysokiej jakości (tzw. bio). Zapewnią psu wszystko, czego mu potrzeba. Ich wadą jest jednak cena – są znacznie droższe od karm słabej, a nawet średniej jakości.