Jaki prezent dla dziecka na Pierwszą Komunię Świętą? Książki Jakimowicza

Od dawna przyjęło się, że na Pierwszą Komunię Świętą dziecku przystępującemu do sakramentu przygotowuje się różnego rodzaju podarunki. Obecnie są to często rzeczy bardzo wartościowe, które w mniemaniu niektórych stały się wprost ważniejsze.

Marcin Jakimowicz i książki religijne

marcin jakimowiczZarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i samych uczestników sakramentu, którzy owe podarunki dają dziecku, od samej wartości religijnej i duchowej, jakimi jest przystąpienie do sakramentu – tak wypowiadał się jakiś czas temu w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”, zaniepokojony takim stanem rzeczy między innymi słynny paulin Augustyn Pelanowski. Coraz częściej jednak zdarzają się osoby, które w owym przepychu prezentów nie chcą uczestniczyć. Decydują się one na drobne pamiątki z tego dnia, które mają wartość w głównej mierze symboliczną oraz sentymentalną oraz mają na celu zwiększenie świadomości dziecka i utwierdzenie go w tym, że Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych uroczystości w życiu chrześcijanina (katolika). Z pomocą przy wyborze takich prezentów przychodzi między innymi księgarnia katolicka. Można w nich znaleźć ciekawe pozycje książkowe, które są przeznaczone właśnie dla dzieci w wieku 8-10 lat. Mowa tutaj między innymi o książkach, które napisał Marcin Jakimowicz – np. „Krok w krok za Panem Jezusem. Opowieści biblijne w zagadkach”, ale także o wielu innych autorach, którzy wydają książki religijne dla dzieci i nastolatków. W większych księgarniach tego typu (na przykład w Krakowie i innych większych miastach) posiadany przez nie asortyment jest naprawdę szeroki i często nie zamyka się jedynie w książkach.

Znaleźć możemy w nich bardzo często różne dewocjonalia oraz przedmioty związane z religią – święte obrazki, figurki, a także złote czy srebrne medaliki na szyję.

Więcej na http://www.paganini.com.pl