Jakie wymogi należy spełnić by wypożyczyć samochód dostawczy?

Czasami zdarza się, że potrzebujemy przewieźć jakąś większą rzecz. Może dlatego, że akurat jesteśmy w trakcie przeprowadzki, a może dlatego, że prowadzimy działalność gospodarczą i musimy coś dostarczyć klientowi albo po prostu robimy solidny remont, udało nam się sprzedać trochę starych mebli i teraz musimy ich się jakoś pozbyć. Opcji jest wiele, ale każda z nich sprowadza się do jednego – konieczności wynajmu samochodu dostawczego?

Jak wynająć samochód dostawczy?

wynajęcie samochodu dostawczego krakówWarto wiedzieć, że wynajęcie samochodu dostawczego kraków jest banalnie proste. Zresztą nie tylko w Krakowie, ale i w każdym dużym mieście – Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdańsku czy Szczecinie. Wiele wypożyczalni zlokalizowanych jest (ze względów praktycznych) przy lotniskach albo innych, dużych ośrodkach komunikacyjnych. W dodatku często tworzą one grupę wypożyczalni, położonych obok siebie, więc masz możliwość porównania cen i starannego wyboru wypożyczalni, bez niepotrzebnego jeżdżenia po mieście i straty czasu. Jeśli chodzi o samą techniczną stronę wypożyczenia auta. W przypadku dużych podmiotów, firm ta kwestia jest dużo łatwiejsza. Najczęściej bowiem zawiera się po prostu stosowną umowę i ewentualnie wpłaca kaucję. Przy osobie fizycznej ta sprawa już nie jest taka prosta. Możemy się spotkać z wieloma ograniczeniami. Na przykład jeżeli kierowca ma mniej niż 25 lat to istnieje ryzyko, że jako młodociany kierowca zapłaci więcej. Do tego musimy wykupić odpowiednie ubezpieczenie, a także wpłacić kaucję. To często wiąże się ze sporym wydatkiem i nie zawsze mamy takie pieniądze w kieszeni. Trzeba też zwrócić uwagę czy nasza umowa zawiera zapis o konieczności zwrotu pojazdu z takim samym stanem paliwa, jak w momencie wypożyczenia.

Na pewno wypożyczenie auta dostawczego, do przewozu dużych i ciężkich rzeczy, jest dobrym rozwiązaniem. Zaoszczędzimy w ten sposób czas, nerwy i pieniądze. Pamiętajmy jednak by dobrze przeczytać umowę i przygotować się na ewentualne dodatkowe płatności.