Jakiego fotografa na ślub wybrać?

Organizując przyjęcie ślubne należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół ceremonii w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Kolejny krok to przygotowanie niezapomnianej imprezy dla wszystkich zaproszonych gości. W tym wszystkim nie powinniśmy jednak zapominać o nas i partnerze. Warto zrobić wszystko, aby dzień ślubu był wyjątkowy przede wszystkim dla nas samych i stał się pamiątką ca całe wspólne życie.

Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

fotograf ślubnyKluczowy jest tutaj dobór odpowiedniego fotografa, który zadba o unikatowe zdjęcia oraz stworzy reportaż ślubny. Obecnie każde studio fotograficzne proponuje nieco inne formy fotografowania przyjęć i ceremonii, dlatego warto wcześniej zapoznać się z różnymi portfolio i wybrać takie, które będzie w 100% spełniać nasze oczekiwania. Doświadczony fotograf ślubny powinien przede wszystkim wsłuchiwać się w oczekiwania przyszłej pary młodej względem rodzaju wykonywanych sesji. Niektórzy chcą zdjęcia zabawne i spontaniczne, a inni stawiają na pozowane sesje dopracowane pod każdym względem. Tutaj wszystko trzeba ustalić wcześniej z fotografem, ponieważ w razie niezadowolenia zdjęć z ceremonii i przyjęcia niestety już nie powtórzymy. Po pierwsze warto sprawdzić dotychczas wykonane zdjęcia, a po drugie warto poczytać opinie na temat współpracy z określonym studiem i podejściem fotografa do klientów.

Wszystko to ma ogromne znaczenie, ponieważ fotografie mają być pamiątką na całe życie. Nie warto tutaj decydować się na mało znane studio, które nie posiada odpowiedniego sprzętu czy zezwoleń (na przykład na wykonywania zdjęć w kościele). Wszystko trzeba wcześniej omówić i ustalić, aby ostateczne zdjęcia zachwyciły nas, a nie zostały umieszczone głęboko w szafie ze względu na słabą jakość i nietrafione kadry.