Kajak idealną rozrywką na lato

Latem szukamy przede wszystkim okazji do wyjazdu nad wodę. Zdecydowana większość Polaków preferuje morze, czy jeziora, niż góry – choć te również mogą być niezwykle atrakcyjne. Czasem jednak nie trzeba wyjeżdżać aż nad Bałtyk, by poobcować z polskimi wodami. Nawet w Mazowieckim znajdziemy coś dla siebie – tamtejsze rzeki są wspaniałe.

Letni spływ w okolicach stolicy

letnie spływy kajakowe w mazowieckimAmatorzy kajaków mogą zacierać ręce, ponieważ mają okazję na letnie spływy kajakowe w Mazowieckim, którą są podobno jednymi z najlepszych i najbardziej relaksujących. Nic dziwnego – są takie rzeki na tych terenach, gdzie można całkowicie odpuścić sobie wiosłowanie i powoli dryfować do celu, całkowicie się odprężając. Jak widać, nawet wakacyjne leniuszki mogą znaleźć na kajakach coś dla siebie. Ci bardziej aktywni mogą natomiast wiosłować i urządzać pseudo wyścigi – trzeba tylko pamiętać o względach bezpieczeństwa. Spływ kajakowy jest niesamowitą formą rozrywki, która dostarcza wrażeń zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Aktywny wypoczynek sprawia, że nasze ciało czuje się lepiej, mając okazję do ruchu. Piękne widoki natomiast, jakie towarzyszą spływaniu po rzece, to już pożywka dla naszej sfery emocjonalnej i estetycznej. Warto chociaż raz w życiu wybrać się na taki spływ, aby zrozumieć, że ten jeden raz, to zdecydowanie za mało, a przez całe nasze życie bez kajaków, coś nas omijało. 

Kajaki budzą obawy u niektórych, zwłaszcza niedoświadczonych, jednak jeżeli wybierzemy się z grupą przyjaciół, możemy czuć się bezpiecznie. Warto mieć znajomego, który nie jest całkowitym laikiem w temacie kajaków. Na początek, warto zdecydować się na płytkie rzeczki i niezbyt rwące, które nie dostarczą nam dodatkowych stresów, których wolelibyśmy uniknąć, zwłaszcza jako początkujący.