Kobieta w siodle – elegancka i nowoczesna

 

Mówi się, że koń to najbardziej majestatyczne ze zwierząt. U boku kobiety stanowi więc malowniczy widok. W przeszłości damy dosiadały koni rzadko i jeździły wyłącznie w damskim siodle, z obiema nogami po lewej stronie. To styl historyczny, który w ostatnich czasach zyskuje na popularności. Dzisiejsze amazonki różnią się jednak od historycznych i pod fałdami imponujących sukien skrywają swoje jeździeckie tajemnice.

Bryczesy pod spódnicą

bryczesy damskieKobiecość i sport to elementy, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie do siebie przystają. Czy jazda konna w eleganckiej sukni jest w ogóle możliwa? Są na to sposoby. Jeździectwo jest sportem wymagającym, zarówno pod względem umiejętności, jak i akcesoriów, które mają zapewnić koniarzowi bezpieczeństwo. Obowiązkowym elementem stroju jeździeckiego jest kask lub toczek, który ochroni głowę podczas ewentualnego upadku. Rękawiczki nie tylko mogą pasować do sukni, lecz także chronią dłonie przed otarciami. Istotną częścią garderoby, którą nietrudno ukryć pod ozdobnymi falbankami są bryczesy damskie – specyficznie szyte spodnie, które zapewnią amazonce swobodę ruchu, jednocześnie zapobiegając obtarciom na nogach. Na rynku dostępne są również specjalne kamizelki, które osłaniają kręgosłup, a odpowiednio dopasowane dyskretnie leżą pod gorsetem. Wszystko to sprawia, że współczesne damy w siodle mogą wyglądać olśniewająco, a jednocześnie nie przedkładać estetyki nad praktyczność, łącząc nowoczesny sprzęt jeździecki z historyczną modą.

Delikatne kobiety na dostojnych wierzchowcach wróciły. Nie są jednak takie same – damski styl jazdy jest ich wyborem. Współczesne amazonki sięgają nie tylko po ubrania z epoki, ale umiejętnie łączą je z nowoczesną odzieżą jeździecką, dbając zarówno o estetyczną otoczką, jak i własny komfort i bezpieczeństwo. W ten sposób pielęgnują tradycję, łącząc piękno zwierzęcia z kobiecym wdziękiem i elegancją historycznego stroju.