Koleżanka zaczyna używać soczewek

 

Moja koleżanka jest osobą bardzo aktywną fizycznie. Jednak ze względu na to, że pracy bardzo dużo czasu pracuje przed komputerem popsuł się jej wzrok. w sumie było to do przewidzenia. Koleżanka więc musi nosić teraz na stałe okulary z czego nie jest zadowolona.

Zakup jednorazowych soczewek kontaktowych

soczewka kontaktowa jednodniowaGdy biega oczywiście nie zakłada okularów bo boi się, że może się coś z nimi stać. I jest to dla niej także niewygodne. Spytałam się jej więc dlaczego nie nosi soczewek kontaktowych. Bo je jednak nie przeszkadzały by jej podczas aktywności fizycznej. Koleżanka powiedziała mi, że myślała o tym jednak nie wiedziała czy może je nosić. Namówiłam ją więc żeby poszła do optyka. No w końcu będzie wiedziała czy jest dla niej jakieś alternatywne rozwiązanie dla okularów. Optyk powiedział, że jak najbardziej soczewki są dla niej dostępne. Pokazał jej różne ich rodzaje. Ona stwierdziła, że na początek weźmie soczewka kontaktowa jednodniowa bo nie wiedziała jak się je nakłada i czy jej się to uda. Bała się tego trochę. Jednak okazało się to banalnie proste tak samo zresztą jak zdejmowanie ich. Koleżanka była bardzo zadowolona ze swojego zakupu. Teraz gdy używała już na co dzień soczewek chętniej uprawiała sport. To jej w niczym nie przeszkadzało. A dobrze widziała. Bo jednak gdy wcześniej zdjęła okulary i biegała to czasem już oczy męczyły się a to nie było komfortowe uczucie. Teraz wszystko jest jak najbardziej w porządku. Koleżanka bała się też tego, że koszt soczewek będzie wysoki.

Jednak nie jest to droga sprawa. A dla osób, które są aktywne jest to wspaniałe rozwiązanie. Oczywiście są teraz sytuacje, że koleżanka zakłada okulary bo jednak sama sobie się w nich podoba. Ale jest to jedyna przyczyna dlaczego to robi bo już absolutnie nie musi.