Kompetentne biura księgowe

Wielu przedsiębiorców nie chce zatrudniać samodzielnej księgowej w firmie, bo wiąże się to z koniecznością stworzenia nowego etatu. Wynagrodzenie księgowego jest znacznie wyższe niż najniższa krajowa, więc są to spore koszty dla firmy.

Jak działa biuro rachunkowe?

biuro księgowe ursynówW całym kraju działają setki tysięcy biur rachunkowych, które obsługują jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki, bez względu na wielkość. Przeważnie małym i średnim firmom najbardziej się opłaca współpracować z biurem księgowym, ponieważ cena usługi jest dla nich atrakcyjna. Jest ona najczęściej znacznie niższa niż koszt wynagrodzenia samodzielnego specjalisty, więc nie dziwne, że tylu przedsiębiorców decyduje się na taką formę prowadzenia rachunkowości. Jeżeli interesuje nas z Warszawy biuro księgowe Ursynów jest dzielnicą, w której znajduje się ich najwięcej. Przeważnie zatrudniają one wielu samodzielnych specjalistów, którzy łącznie są w stanie w ciągu miesiąca rozliczyć nawet kilkaset firm. Jest to możliwe dzięki doskonałej organizacji pracy i dzieleniu obowiązków pomiędzy księgowych i kadrowych. Usługi świadczone przez biura rachunkowe obejmują kilka aspektów dotyczących rachunkowości i jest to księgowość, kadry, płace i nierzadko także doradztwo podatkowe. Klienci za usługi księgowe płacą stały, miesięczny abonament.  Jego wysokość jest indywidualnie ustalana w zależności od kilku kluczowych czynników. Biura rachunkowe z powodzeniem mogą konkurować z samodzielnymi księgowymi, ponieważ oferują niskie ceny.

Najtańsze abonamenty za usługi płacą jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają pracowników. W takim przypadku miesięczna kwota może wynosić nawet sto pięćdziesiąt złotych brutto. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie dla nich.