Kontrola dziecięcego uzębienia u ortodonty

Zdrowie każdego dziecka jest najważniejszym priorytetem dla rodziców. Dotyczy się to wszystkiego co wiąże się ze zdrowiem dzieci. Zdrowie to nie tylko ogólne samopoczucie dziecka i na przykład brak kataru czy przeziębienia. Również uzębienie i jego prawidłowy rozwój zalicza się do kategorii „zdrowie” w odniesieniu do Naszych pociech.

Kiedy do dziecięcego ortodonty?

ortodoncja dziecięca w poznaniuNa początek warto zapytać kiedy trzeba się udać z dzieckiem na pierwszą wizytę do stomatologa. Wielu rodziców czeka z tym do momentu wyrośnięcia dziecku zębów stałych. Tymczasem pierwszą wizytę u dentysty można przeprowadzić już wówczas kiedy dziecko skończy trzy lub cztery lata. Warto zabrać dziecko do dentysty jeszcze z zębami mlecznymi. Chociażby po to, żeby oswoić dziecko z dentystą i jego gabinetem. Co innego jeśli chodzi o lekarza ortodontę. Na szczęście ortodoncja dziecięca w Poznaniu jest bardzo łatwo dostępna, więc terminy wizyt są bardzo szybkie. Na wizytę do ortodonty trzeba zabrać dziecko wówczas, kiedy zaobserwujemy coś niepokojącego jeśli chodzi o ząbki dziecka. Jakiekolwiek krzywizny czy nachodzenia zębów na siebie powinny automatycznie wzbudzić u rodziców niepokój. Jeśli od maleńkości będziemy zabierać dziecko do dentysty to nie musimy się o nic martwić. To dentysta zauważy nieprawidłowości, jeśli takowe się pojawią. Najlepiej zacząć od dentysty, a potem w razie konieczności można zabrać dziecko do dziecięcego ortodonty. Dobrze jeśli taki gabinet rzeczywiście przystosowany będzie do najmłodszych pacjentów.

Rodzice zawsze doskonale wiedzą czego potrzeba ich dzieciom. Wiedzą i czują bo tak działają rodzicielskie więzi i miłość do dzieci. Jeśli chodzi o zęby to warto nauczyć swoje pociechy wizyt u stomatologa. W razie konieczności możemy zostać skierowani do ortodonty. Nie martwy się jednak niczym, bo wszystkie wady uzębienia można łatwo wyleczyć.