Kosze na śmieci

Turystyka jest najszybciej rozwijającą się dziedziną pozyskiwania pieniędzy w Polsce. Ludzie z całego świata korzystają z tego, że obecnie nie są potrzebne żadne specjalne pozwolenia na to, aby zwiedzić najbardziej znane zabytki w naszym kraju. Co roku odwiedzają nas w liczbie przekraczającej milion osób. Najbardziej korzystają z tego miasta zabytkowe, takie jak Kraków.

Dbanie o czystość przestrzeni publicznej

betonowe koszeZabytki są czymś co co roku przyciąga do Polski rzesze turystów z całego świata. Podróżnicy z Niemiec, Francji, czy też Belgii stali się już u nas stałym obrazkiem, ale dopiero od niedawna zauważyć można również ludzi z innych kontynentów. Korzystają oni z okazji pobytu w europie, by zwiedzić też kraj, o którym głośno jest również u nich. Miasta mniej znane muszą więc cały czas dbać o dobry wizerunek, aby też mogły chwalić się rekordami gości. Czystość przestrzeni miejskiej jest więc dla nich podstawą. Betonowe kosze poustawiane na każdej ulicy pomagają w zachowaniu porządku na ulicach. Estetyczny ich wygląd ściąga turystów, którzy zwracają szczególną uwagę na to, że na poszczególnych alejkach spacerowych nie walają się niepotrzebne, wątpliwe ozdoby. Mieszkańcy takich miast również na tym korzystają. Kosze poustawiane w niedalekich od siebie odległościach pozwalają im wyrzucić niepotrzebny balast, tym samym nie prowokując do zostawienia śmiecia na ulicy. Tylko nieliczni nie przestrzegają więc zasad współżycia i wyrzucają różne papierki w miejscu, w którym przestają one być potrzebne.

Śmiecenie przestrzeni publicznej jest czynem karygodnym. Powinien on być napiętnowany, nie tylko przez policję i straż miejską, ale przede wszystkim przez obywateli. Brak reakcji wiąże się poniekąd z akceptacją pewnych zachowań, z którymi należy walczyć.