Koszt usług wydawniczych w Warszawie

Jeśli pragniesz wydać książkę i chcesz, by była ona dobrze opracowana i nie zawierała błędów edytorskich, skorzystaj z usług wydawniczych. To dzięki nim Twój tekst nabierze barw, będzie wolny od potknięć stylistycznych, błędów ortograficznych czy składniowych. Zespół składający się z redaktora, korektora i składacza sprawi, że Twoja książka będzie się wyróżniała na półkach księgarni, a przede wszystkim będzie się dobrze czytała.

Ile trzeba zapłacić w Warszawie za usługi wydawnicze?

usługi wydawnicze WarszawaNie jest łatwo określić koszt usług wydawniczych, ponieważ zależy on od wielu czynników. W dużych wydawnictwach korekta i redakcja tekstu oraz jego skład, marketing i dystrybucja będą droższe niż w mniejszych agencjach wydawniczych. Przykładowo kwota za redakcję arkusza wydawniczego, czyli 40 tys. znaków ze spacjami, to 90-120 zł. Warto poprosić o wycenę tekstu i przeczytać opinie na temat danego wydawnictwa oraz wziąć do ręki i przeczytać jakąś książkę przez nie wydane. To nam pomoże w wyborze odpowiedniego zleceniobiorcy. Należy zwrócić uwagę na druk i oprawę oraz opracowanie graficzne. Na stronie wydawnictwa można też sprawdzić, z jakimi dystrybutorami współpracuje. Jeśli chodzi o usługi wydawnicze warszawa jest jednym z droższych miast, tak jak Kraków. Ale już na przykład w województwie lubelskim czy śląskim wynagrodzenie dla redaktorów czy korektorów jest niższe, co też przekłada się na koszt wydania książki. 

Przed wydaniem książki należy się zastanowić, w jakim nakładzie chcemy ją wydać. Należy wziąć pod uwagę, że jeśli zdecydujemy się na pełny nakład, czyli 100 egzemplarzy, to 17 z nich musimy bezpłatnie wysłać do wybranych bibliotek. Oczywiście decyzja o nakładzie należy tylko i wyłącznie do autora, tym bardziej jeśli mamy do czynienia z self publishingiem.