Krwawiące brodawki podczas karmienia-zachowaj zimną krew

Dzieci bardzo szybko rosną. Przyglądanie się ich dorastaniu jest jedną z największych zalet bycia rodzicem. Niestety życie rodzica nie jest usłane wyłącznie różami. Wiele kobiet zmaga się z krwawieniem brodawek podczas karmienia. To bardzo poważny problem, prowadzi bowiem do poważnego bólu piersi, jest też bardzo niekomfortowy zarówno dla matki, jak i dziecka.

Możliwe powody krwawienia brodawek podczas karmienia

krwawiące brodawki podczas karmieniaSkóra powlekająca piersi kobiety, jest jednym z najdelikatniejszych miejsc na ciele. Krwawiące brodawki podczas karmienia, są z tego powodu przypadłością bardzo bolesną i mogą prowadzić do dalszych powikłań. W wypadku zaobserwowania u siebie krwawienia w tak delikatnym miejscu, kobieta powinna niezwłocznie udać się do swojego ginekologa a w ostateczności nawet chirurga. Dobry ginekolog zaleci odpowiednie leczenie, być może problem nie jest aż tak poważny, jak się na początku wydaje. Najważniejsze jest zachowanie spokoju. Być może krwawienie brodawek podczas karmienia spowodowane jest tylko chwilowym osłabieniem organizmu. Inną przyczyną może być to, że dziecko zaczyna ząbkować. W takiej sytuacji może się okazać, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest podarowanie dziecku butelki. Więź matki z jej maleństwem jest piękna i powinna ona ją utrzymywać jak najdłużej, także fizycznie, ale w życiu zawsze nadchodzi czas, gdy nasze potomstwo musi się usamodzielnić. Zwłaszcza, gdy zależy od tego zdrowie matki i dziecka. Po zaprzestaniu karmienia piersią, problem powinien się skończyć.

Istnieje wiele powikłań wywołanych karmieniem piersią. Zawsze jednak trzeba zachowywać zimną krew, gdyż problem może tylko początkowo wydawać się duży. Po porodzie piersi są nabrzmiałe i wypełniają się mlekiem, co może prowadzić do różnych problemów, ale nie należy się nimi przesadnie martwić. Zazwyczaj nie oznaczają one nic groźnego.