Kupiłem nowe gablot pleksi

Jechałem do fabryki, która zajmowała się produkowani em takich elementów jak tworzywa techniczne, metalurgiczne, chirurgiczne, szklane i wszelkiej innej kategorii. Ogromna fabryka z których kłębiący dym zasłaniał chmury, wyglądała jak bajeczne zamczysko, zwłaszcza podświetlone nocą.

Gabloty pleksi – od producenta są tańsze

najlepsze gabloty pleksiJechałem przede wszystkim po odbiór gabloty pleksi, ponieważ potrzebowałem wstawić je do nowego sklepu. Wolałem ominąć hurtownie, bo w razie czego w takich miejscach robi się też cięcie tworzyw sztucznych, więc miałbym wszystko pod ręką. Fabryka słynęła z tego, że tworzywa techniczne były najwyższej próby, sprawdzały się na wielu polach, zarówno do produkcji zabawek, narzędzi, czy mebli ogrodowych. Do tego najlepsze gabloty pleksi kupowane u producenta, były dużo tańsze niż te które proponował mi hurtownik, a sami wiecie, że najlepsze w biznesie to dostrzegać oszczędności podczas kupowania. Jak podjechałem widziałem, że moje gabloty pleksi są już spakowane i rzeczywiście, jak mówił dyspozytor, gotowe do odbioru. Spojrzałem na nie uważne, przerzuciłem na kilka stron i stwierdziłem, że są idealne, dlatego cięcie tworzyw sztucznych jest zdecydowanie zbędne. Wpakowałem wszystko do auta i już miałem ruszać do domu, gdy zadzwonił telefon i mój kolega zapytał się mnie, czy nie odebrałbym tez jego gabloty pleksi, które zamawiał jakiś tydzień temu, ale nie składało mu się tak, aby mógł je odebrać.

Okazało się jednak, że nie mogłem ich wziąć, ponieważ nie posiadałem należytego upoważnienia, a zapewnienia telefoniczne mojego kolegi, że ma do mnie zaufanie, na nic się zdały. Tworzywa techniczne mojego kolegi zostały na miejscu i będą na niego czekać, aż się łaskawie po nie zgłosi. W innym wypadku zostaną przetopione. Roztopią się jak jego zaliczka. Oto jest pech.