Laminam i blaty kamienne

Obecnie, coraz większa grupa architektów, podczas swojej pracy, czyli projektowaniu wybiera materiał, jakim jest lamina do wykończania wnętrz. Najczęściej wykorzystywany ten materiał jest podczas projektowania kuchni, ale nie tylko.

Blaty kamienne nie są najbardziej wytrzymałe

blaty kamienneRównież, wiele salonów, czy ekskluzywnych sklepów, także wybiera materiał, jakim jest laminam. Jak już zostało wspomniane wielu projektantów, szczególnie w Warszawie wybiera materiał, jakim jest laminam podczas projektowania? Materiał ów powstaje, jako tak zwane spieki kwarcowe, a więc sprasowane zmieszane skały. Dzięki czemu jest on przede wszystkim wytrzymały, jednak, to nie tylko pozytywna cecha tego materiału. Jednak trwałość wpływa na to, że wykonuje się z niego posadzki kamienne, czy też blaty kuchenne. Takie blaty wyglądają jak blaty kamienne, jednakże jak już wspomniałam są bardziej wytrzymałe. Dzięki swojemu ekskluzywnemu wyglądowi, wiele showroom laminam są wykończone. Jednak najczęściej te spieki kwarcowe nie tylko w Warszawie są wykorzystane do produkcji blatów kuchennych. Jest tak, dzięki wielu cechom, które powstają dzięki specyficznemu procesowi produkcyjnego, a mianowicie chodzi o brak chropowatości, co sprawia, że są one bardzo łatwe do czyszczenia, jak i do dezynfekcji. Co także powoduje, że blaty wykonane z laminam są odporne na pleśń. Jeśli chodzi o blaty to korzyścią jest to, że takie blaty są odporne na wysokie temperatury, co wiadomo, ze w kuchni jest nieuniknione. Wiele osób decyduje się na laminam, również, dlatego, że jest on odporny na promieniowanie UV, jak i nie traci swojego wyglądu czy kolorów przez wiele lat. Także przez bardzo długi okres czasu, nawet dziesiątki lat materiał ten nie traci swoich właściwości oraz parametrów.

To także przyczynia się do tego, że materiał wykonywany ze spieków kwarcowych jest tak popularny i wiele osób, w tym architektów się na niego decyduje. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie http://www.pikiel.pl.