Lampiony są jedną z opcji na oświetlenie ogrodu

Nastały wakacje, a wraz z nimi długie, ciepłe wieczory. Czerwiec i lipiec to najprzyjemniejsze miesiące pod kątem wypoczynku i towarzyskich spotkań przy grillu. Najlepsze są takie spotkania na świeżym powietrzu, kiedy to możemy posiedzieć z rodziną lub znajomymi pod gwiazdami, beztrosko spędzając czas. Jeżeli organizujemy takie spotkanie w ogrodzie, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Atrakcyjne lampiony do ogrodu

elektryczny lampion drewnianyCiepłe wieczory sprzyjają długim spotkaniom przy grillu. Często siedzimy do późnego wieczora wraz z najbliższymi rozmawiając lub grając  w gry towarzyskie. Niezbędnym elementem w ogrodzie, który zapewni nam możliwość siedzenia do późnych godzin, jest odpowiednie oświetlenie. Możemy zakupić zwykłe latarnie, lampy solarne albo coś bardziej atrakcyjnego i nietuzinkowego. Bardzo ciekawym i efektownym rozwiązaniem jest elektryczny lampion drewniany podwieszony pod sufit altany, albo postawiony w jakimś specjalnym miejscu w ogrodzie. Takie lampiony można zakupić w różnych rozmiarach, a dają bardzo klimatyczny efekt. Nie mają one przeznaczenia jedynie zewnętrznego. Z powodzeniem można je zawiesić również w domach, na przykład jako element dekoracyjny w przedpokoju. Współczesne lampiony są zazwyczaj na baterie. Można też kupić takie na prąd. Są one lepszym rozwiązaniem w przypadku lampionów ogrodowych, gdyż nie musimy się wówczas przejmować wymianą baterii w ciemnościach, gdyby te nagle się wyczerpały. 

Lampiony są bardzo eleganckim i atrakcyjnym sposobem na oświetlenie ogrodu w ciepłe, letnie dni. Fakt, iż można je powiesić lub postawić stwarza mnóstwo możliwości na ich aranżacje w ogrodzie. Nadają baśniowy klimat ogrodom i pozwalają na długie spotkania pod gwiazdami, oświetlając stół i twarze naszych wspołtowarzyszy.